+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Halifelik ve padişahlık babadan oğula geçmez mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nisan21
  Devamlı Üye
  Reklam

  Halifelik ve padişahlık babadan oğula geçmez mi?

  Reklam

  Halifelik ve padişahlık babadan oğula geçmez mi? Mumsema "Atatürk'e diktatör benzetmesi yapan fındık beyinlilere diyin ki; hangi diktatör halife ve ya padişah olabilecekken cumhuriyeti kurar". Bir sosyal paylaşım sitesinde böyle biz söz dolaşıyor. Halifelik ve ya padişahlık babadan oğula geçmiyor mu? Atatürk'ün ailesinde halife ve ya padişah var mı? Eğer konum yanlışsa ve buraya uygun değilse özür dilerim sadece merak ettim...

 2. bonasera
  Üye

  Cevap: halifelik ve padişahlık babadan oğula geçmez mi?


  Reklam


  4 halife döneminde istişareyle seçim olmuştur sonradan İslama ilk ırkçılığı sokan emeviler döneminde saltanata dönüştürülmüştür.

 3. imam
  Üye
  siyaset yapmayalım. kimseye hakaret etmeyelim!
  Atatürkün çocuklsrı yoktu ki böyle bir durum yaşansın.!!!

 4. bonasera
  Üye
  Hilafet kaldırılmasaydı bile bugün hangi İslam devleti halifenin emrini dinlerdi? İslam Dünyası bölünmüş parçalanmış durumda. Bizi tek birleştirebilecek olan Kuran'dan uzaklaşmışız. Hatta öyle ki Kuran okuyanları yoldan çıkmış kimseler olarak addetmişiz. İslam dünyası fakirleşmiş batının kapısında dilenci olmuşlar. Bazısı Türkiye gibi para dilenmiş bazısı adalet bazısı merhamet dilenmiş. Onlar da ihtiyaçlarımıza kendi menfaatleri doğrultusunda karar vermişler. Halbuki vahyin aydınlığıyla yol göstericiliğiyle müslümanlar devrin iki güçlü imparatorluğunu (Bizans ve Pers)tamamen ortadan kaldırmışlardı. Ne zaman ki Kuran aydınlığını bıraktık kardeşi kardeşe düşman ettik alevilik sünnilik hanefilik şafilik vb. insanları böldük parçaladık başımıza gelen de bu sefillik oldu.

 5. nisan21
  Devamlı Üye
  cevaplar için teşekkür ederim. amacım kimseye hakaret değildir siyaset yapma gibi bir derdim de yok yanlış anlaşılmasın lütfen. sadece halifelik babadan oğula geçiyor diye biliyorum ve o yüzden sordum

+ Yorum Gönder
halifeliğin babadan oğula geçmesi