+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yardim edilmesi gereken kimselere yardimi esirgemek GÜNAH´MI? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. almanyali67
  Devamlı Üye
  Reklam

  Yardim edilmesi gereken kimselere yardimi esirgemek GÜNAH´MI?

  Reklam

  Yardim edilmesi gereken kimselere yardimi esirgemek GÜNAH´MI? Mumsema
  Yardim edilmesi gereken kimselere, yardimi esirgemek GÜNAH´MI?

  Esselamun aleykum v..v.. sayin Hocam;Maddi ve manevi destek,yardim vs..edilmesi gereken kimselere..(KURULUSLARA vs..)yardim etmemekle günaha girermiyiz?
  Kul Hakkina girmis sayilirmiyiz? örnegin;bir fakir dilenciye para yardimi etmez isek, veya bir komsumuza ev tasinirken yardim etmiyor isek bunun icin vebal altina girermiyiz?bunun gibi bircok yardim gereken yerlere madden veya manen yardim etmiyor olan kimseler vebale girmis sayilirlarmi?

  ALLAH CC RAZI OLSUN


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Yardim edilmesi gereken kimselere yardimi esirgemek GÜNAH´MI?


  Reklam


  Ve aleykumesselam ve rahmetullah değerli kardeşimiz
  İslâmiyet bir yardımlaşma dinidir. İslâmiyet'ten önce de sonra da hiç bir din ve fikir sistemi onun kadar bu konuya eğilmemiş, yardım anlayışı ve bu anlayışın uygulanışını bu kadar geniş boyutlara ulaştıramamıştır.

  Allah Teâlâ, Kur'an-ı Kerîm'de; "Rabbinin rahmetini onlar mı bölüyorlar? Dünya hayatında insanların geçimlerini aralarında dağıtan biziz. Birini diğerine iş gördürmesi için kimini kiminden zengin kıldık. Rabbinin rahmeti onların topladıkları yığınlardan hayırlıdır" buyurmuştur (Zuhruf, 43/32).

  İslamda Yardımlaşma Hakkında Geniş bili edinmek için lütfen
  tıklayınız


+ Yorum Gönder
yardimi esirgemek