+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kredi çekip bi daire almak istiyoruz ev sahibiyken kiraya girdik ne yapalım kredi çekmemiz de bi sakınca varmı harammı mekruhmu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gelme
  Üye
  Reklam

  Kredi çekip bi daire almak istiyoruz ev sahibiyken kiraya girdik ne yapalım kredi çekmemiz de bi sakınca varmı harammı mekruhmu?

  Reklam

  Kredi çekip bi daire almak istiyoruz ev sahibiyken kiraya girdik ne yapalım kredi çekmemiz de bi sakınca varmı harammı mekruhmu? Mumsema SELAMUN ALEYKÜM...

  Arkadaşlar Bizim bi binamız vardı 3 ortak ama tapusu tek tapuydu eniştemin üzerineydi Eniştem çok zengin bir insandı baya serveti vardı. Bunun işleri kötü gitmiş Tefeciye felan bulaşmış tefeciden para almış karşılıgındada bizim evin tapusunu vermiş . Bizim haberimiz olmadan sonra babamlar bundan haberdar olunca enişte ile konuşmuşlar paranı vericem demiş babama 1 2 hafta süre istemiş babam 1 2 hafta sonra tekrar gitmiş eniştem tefeciyi çagırmış konuşmuşlar Enişte Tefeciye bu arsaya bizim hanımın kardeşi de ortak demiş . Tefeci beni ilgilendirmez baştan söyliyecekdin demiş Ve 50 milyar bi para vermişler babama göndermişler. Şimdi bizim evimiz elimizden gitti Kredi çekip bi daire almak istiyoruz ev sahibiyken kiraya girdik ne yapalım kredi çekmemiz de bi sakınca varmı harammı mekruhmu .

 2. imam
  Üye

  Cevap: Kredi çekip bi daire almak istiyoruz ev sahibiyken kiraya girdik ne yapalım kredi çekmemiz de bi sakınca varmı harammı mekruhmu?


  Reklam


  Kredi çekmek caiz mi?
  SORU: Hocam günümüz şartlarında bankadan kredi çekmek uygun mudur, uygun değilse alternatif olarak nasıl bir yönteme gitmeliyiz, ALLAH razı olsun.

  CEVAP:
  Kredi, faizin en pratik şeklidir. Asla caiz olmaz. Müslümanlar olarak ortaklıklar oluşturup para sorununu çözmemiz gerekmektedir: Allah’a emanet olunuz.

  Etiketler : bankadini sorularfaizfetvakredikredi çekmek
  nureddin yıldız


 3. gelme
  Üye
  saolun hocam teşekkürler.

+ Yorum Gönder