+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namus hakkı kul hakkı mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. asli19
  Üye
  Reklam

  Namus hakkı kul hakkı mıdır?

  Reklam

  Namus hakkı kul hakkı mıdır? Mumsema selamün aleyküm , tabiki kul hakkının yükü ağır olur. benm yaşım 19 ama ben bundan 4-5 sene önce yaşım 14 biriyle sevgili gibiyidim çocukça sevgli nasıl olursa öyle ancak ayrılmak istedm olmadı çıkıoduk o sıralarda başkasıyla çıkmaya başladım .(şimdi size saçma gelir biliorum çok ayıp saçma şeyler ama haliyle çocuktum ve böle şeyde bişey var sanıyor insan ama bunun pişmanlığını 4-5 sene çektm cahilliğimi) neyse oda bunu gördü üzüldü. ve sonuçta ne olursa olsun çocukta olsam kul hakkı na girmiş oldum aldatma gibi birşey oldu. epeyi rüyama girdi vicdan azabını bilirsiniz. 4-5 sene .ama pişmanım tabi hellalik isticem ancak kendisini bulamıyorum ulaşamıyorum denedim bulamadım onun üzülmesinede üzüldüm . ya affetmediyse ulaşamıyorumda. ama onun adına ilerde çok mutlu olucağı eşi nin ona değer vereceği çok mutlu huzurlu yuva kurması için dua ediyorum. ALLAH'a yakın olsun hataları af olsun die ama ynede sıkıntılıyım lütfen yardım ediniz ...şimdi benimde ilerde başıma gelirmi ? ilk sorum . 2.si napmalıyım ulaşamıorum da ya affetmediyse ? lütfen yardımcı olunuz.

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Namus hakkı kul hakkı mıdır?


  Reklam


  selamün aleyküm , tabiki kul hakkının yükü ağır olur benm yaşım 19 ama ben bundan 4-5 sene önce yaşım 14 biriyle sevgili gibiyidim çocukça sevgli nasıl olursa öyle ancak ayrılmak istedm olmadı çıkıoduk o sıralarda başkasıyla çıkmaya başladım (şimdi size saçma gelir biliorum çok ayıp saçma şeyler ama haliyle çocuktum ve böle şeyde bişey var sanıyor insan ama bunun pişmanlığını 4-5 sene çektm cahilliğimi) neyse oda bunu gördü üzüldü ve sonuçta ne olursa olsun çocukta olsam kul hakkı na girmiş oldum aldatma gibi birşey oldu epeyi rüyama girdi vicdan azabını bilirsiniz 4-5 sene ama pişmanım tabi hellalik isticem ancak kendisini bulamıyorum ulaşamıyorum denedim bulamadım onun üzülmesinede üzüldüm ya affetmediyse ulaşamıyorumda ama onun adına ilerde çok mutlu olucağı eşi nin ona değer vereceği çok mutlu huzurlu yuva kurması için dua ediyorum ALLAH'a yakın olsun hataları af olsun die ama ynede sıkıntılıyım lütfen yardım ediniz şimdi benimde ilerde başıma gelirmi ? ilk sorum 2si napmalıyım ulaşamıorum da ya affetmediyse ? lütfen yardımcı olunuz


  Şu ahir zamanda Namus mefhumu kalmadı . Müslüman gençlerin düşündüğüne bak ya Rabb!
  Yaradan Allah (c.c.), kimsenin umurunda değil!
  Yetiştiren ana baba'yı kimse umursamıyor!
  Günahlarını alanene de yazabiliyorlar!

  Allah seni affetsin. Ulaşıp helallik dilemen haram işlediğin, genç yaşta ruhunu kirlettiğin değil, yönelip özür dilemen gereken Rabbindir.
  Tevbe istiğfar et ve bir daha Allah sana bahşettiği iffete toz dokundurma!
  Umulurki Allah seni affeder ve bağışlar.

+ Yorum Gönder