+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslam hakkında kafama takılan bir soru var ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hzyusufsa
  Emekli
  Reklam

  İslam hakkında kafama takılan bir soru var ?

  Reklam

  İslam hakkında kafama takılan bir soru var ? Mumsema Ben şunu anlamıyorum gerek rusyada gerek çinde puta tapan batıl din mensupları var islam peygamberi Hz. Muhammed a.s bunları zamanında uyarmışmıdır acaba onlara din gitmişmidir ?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: İslam hakkında kafama takılan bir soru var ?


  Reklam


  Ben şunu anlamıyorum gerek rusyada gerek çinde puta tapan batıl din mensupları var islam peygamberi Hz. Muhammed a.s bunları zamanında uyarmışmıdır acaba onlara din gitmişmidir ?
  Çin'e tebliğ amaçlı sahabe gittiğini yıllar önce okumuştum.

  linkteki iki yazıyı oku kardeş:

  Çin'de İslâm'ın 1350 Yılı

  Çin'de müslümanlık tarihi - Hz Peygamberin Elçisi 3. bonasera
  Üye
  24 - Muhakkak ki biz seni hak ile hem bir müjdeci, hem bir uyarıcı olarak gönderdik. Hiçbir ümmet de yoktur ki, içlerinde bir uyarıcı geçmiş olmasın.(Fatır Suresi)

  Kuranda şüphe yoktur. Allah her bir kavime uyarıcı yollamıştır. Hz.Muhammed bir beşerdir ve son peygamberdir. O'nun görevi Allah'ın emirlerini tebliğdir sorumluluğunu yerine getirmiştir. 23 senelik risaletinde tek başına başladığı İslam mücadelesini Allah'ın yardımıyla bütün Arap yarımadasına yaymış ondan bayrağı devralan Ashab-ı kiram bunu ilerletmiştir. Bundan sonra görev diğer inananlarındır. Vahiy Allah tarafından korunmuş bugüne kadar değişmeden gelmiş bundan sonra Kuran-ı ve Allah'ın adını duyurma görevi bütün müminlerindir.


+ Yorum Gönder