+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şu durum Gusül abdestime zarar verir mi? Bakar mısınız. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Şu durum Gusül abdestime zarar verir mi? Bakar mısınız.

  Reklam

  Şu durum Gusül abdestime zarar verir mi? Bakar mısınız. Mumsema Gusül abdesti alırken böcek üzerime düştü, onu öldürmek zorunda kaldım. Sonra hem böcek vücuduma değdiği için pislik bulaştı diye şüpheye düştüm iyice yıkandım yaklaşık 30-40 dk, sonra da böceği öldürdüğüm için günah olduğunu ve gusüle engel olacağı şüphesi oluştu.

  Sizlere soruyorum bu iki durumda gusüle engel mi? Böcek koluma kondu, hemen üfleyerek uzaklaştırdım sonra tekrar kanatlanınca öldürmek zorunda kaldım duşa kabin içinde.


 2. morueqq
  Emekli

  Cevap: Şu durum Gusül abdestime zarar verir mi? Bakar mısınız.


  Reklam


  benzer bir soruya şöyle cevap verilmiş:
  Gusul ve abdesti bozan şeyler bellidir. gusul alırken normal abdesti bozacak bir şey yapsan bile gusle zarar vermiyor.
  ---
  Gusul abdesti almayı biliyor ve alırkende sahih şekilde alıyor isen, daha sonradan aklına gelen "acaba gusulum geçerli mi?" şüphesi eğer her zaman- sık sık oluyor ise bu şeytandan bir vesvese olduğunu bil ve bir daha gusul abdesti almaya, kendini meşakkate düşürme. Fakat bu çok nadiren oluyor ise o zaman yeniden gusledebilirsin.


  Şunu bilesin ki şeytan müslümana içki iç, kumar oyna vs haramlığı kesin olan yerden pek yaklaşamaz. Müslümana sağından yaklaşır ve abdestinde, namazında v.b. amelinde "acaba geçerli değil mi , kabul olunmadı mı?" diye vesvese vererek onu tekrar tekrar yaptırarak yorup ezieyete düşürür ve Allah korusun zamanla da tüm amellere isyan edip terk ettirerek kendisi gibi Cehenneme bilet kesmesine çalışır.
  Rabbim ummeti şeytanın her türlü tuzaklarından muhafaza buyursun.S elamun aleykum

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  O zaman benim gusülüme o böcek zarar vermemiştir. Allah kabul eylesin, tekrara gerek yok .

 4. mustazaf
  Üye
  ziya moderatör kardeşler seni defalarca uyarmıştı zannediyorum ,forumda düzgün cevap vermen konusunda yanılıyormuyum kastanmi yapıyorsun sen,

  ve sana birşey söyleyecem:sen neden gusulu bukadar çok takıyorsun kafana ,yani sen af edersin ama anlamıyormusun sana defalarca gusul konusu hakkında bilgi verilmesine rağmen tuhaf sorular yada bilerek sorular soruyorsun yeter ama ben bıktım yahu takma kafana şu gusulü.
  ve şunu eklim ayıptır demesi sen sürekli gusul alma ihtiyacımı duyuyorsun anlamadım...


+ Yorum Gönder
böcek öldürmek abdesti bozar mı