+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şafi mezhebinde kaza namazı hakkında soru: namazların sünnetlerini kılsam, kazaları ayrı bir vakitte kılsam olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. arsl
  Üye
  Reklam

  Şafi mezhebinde kaza namazı hakkında soru: namazların sünnetlerini kılsam, kazaları ayrı bir vakitte kılsam olur mu?

  Reklam

  Şafi mezhebinde kaza namazı hakkında soru: namazların sünnetlerini kılsam, kazaları ayrı bir vakitte kılsam olur mu? Mumsema selamün aleyküm. bir sorum olacaktı, ben şafi mezhebindeyim, biliyorsunuz; şafi mezhebinde, kaza namazı olan, beş vakit namazın sünnetlerini kılamaz, yerine kaza kılar. ben sünnetleri terk etmek istemiyorum. acaba, namazların sünnetlerini kılsam, kazaları ayrı bir vakitte kılsam olur mu?
  şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun.

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: şafi mezhebinde kaza namazı hakkında soru: namazların sünnetlerini kılsam, kazaları ayrı bir vakitte kılsam olur mu?


  Reklam


  selamün aleyküm. bir sorum olacaktı, ben şafi mezhebindeyim, biliyorsunuz; şafi mezhebinde, kaza namazı olan, beş vakit namazın sünnetlerini kılamaz, yerine kaza kılar. ben sünnetleri terk etmek istemiyorum. acaba, namazların sünnetlerini kılsam, kazaları ayrı bir vakitte kılsam olur mu?
  şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Müslümanlar farz işler varken neden nafilelere koşarlar diye 20 yıldır düşünüyorum
  Kardeş önce borcunu öde sonra nafile kılarsın.

 3. arsl
  Üye
  allah razı olsun kardeşim

+ Yorum Gönder