+ Yorum Gönder
9. Sayfa BirinciBirinci ... 68910 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Nakşibendi Tarikatı İle İlgili Bir Kaç Sorum Olacak ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 97
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Nakşibendi Tarikatı İle İlgili Bir Kaç Sorum Olacak ?

  Reklam  Cevap: Nakşibendi Tarikatı İle İlgili Bir Kaç Sorum Olacak ? dokuzuncu sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Nakşibendi Tarikatı İle İlgili Bir Kaç Sorum Olacak ?
  Arkadaşlar şöyle bir durum vardır ki menzille tövbe hocadan istenmiyor.

  Şirk diye görenler tövbeyi hocaya ettiklerini zannediyorlar. Söylediğiniz şeyler bu oluyor menzilde,

  Yarabbi yaptığım bütün kötülüklerden pişmanım ve inşallah bir daha yapmayacağım... Diye Gidiyor.

  Yani tövbeyi Allah a yapıyorsun. Allah dostunu da görmek duasını almak bence şirk falan değil
  Olayları çarpıtmadan bakalım. Bunlar nakşibent bunlar süleyman hoca efendiden Vs Vs diyerek değilde hepimiz müslümanız ve dinin emirlerini yerine getireceğiz şeklinde bakın.

 2. 98
  Misafir

  Cevap: Nakşibendi Tarikatı İle İlgili Bir Kaç Sorum Olacak ?


  Reklam


  Hatme neden Yapılır bu kuran ve suunnetin neresjnde var yapilma amacı nedir

 3. 99
  Misafir
  Menzildeki Gavsı Sani Seyyid Abdulbaki hazretleri Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellem Efendimizin torunlarındandır Ehli Beyttir lütfen konuşurken ve yorum yaparken biraz dikkat edelim şirk falan yoktur Ayet ve Hadisleri tam olarak görebilirseniz daha iyi olur arkadaşım.

 4. 100
  Misafir
  Selamunaleykum kardeş kuranın mealini okuyosun tefsirinede bak bi zahmet ve ALLAH TEALA HZ LERİ dilerse aracısızda kulu hakiki imana erdirir ama adeti geregi vesilelerle bağlamıştır konuyu iyi anla iyi araştır. ALLAH TEALA HZ LERİ BUYURUYOR, SALİHLERLE BERABER OLUN. SELAM VE DUA İLE.

 5. 101
  Misafir
  Ey bekâ sahibi olan! Bâkî (son bulmayan) ancak sensin. demek sana zor mu geliyor

 6. 102
  Misafir
  Sen bir sanatci icin saatler oncesinden gidip orda bekliyorsunda o sirk olmuyorda allah dostunu ziyaret neden sirk oluyor bir kadin sagirsa dunyanin obur ucuna gidersin haram gunah demessin ya baki entel bakinin once anlamini ogren rabbim elbet sizin yapmak istediklerinizddn haberdardir rehbersiz baska bir sehre gidip gezemessin bile ya hirsiz ya eskiya cikar karsina rehbersiz allahi nasil bulacaksin erdin galiba camide bile imama uyuyosun budami sirk siz once kalbinizde olanlari cikarin allahtan baska hersey var

 7. 103
  Misafir
  Bursa yazılanlara baktimda bende bu tarikata mensuptum Allahın izniyle artık değilim nedenide benim anlamadığım sofilerin nefisleri terbiye olsun diye onlara menzilde bazı işler veriliyorda neden şeyhin çocuklarına torunlarına nefis terbiyesi dersi verilmiyor oysa önce yakın akrabadan başlamak gerekmez mi?? Sahabeler peygamberimiz e biat etmişler bunun ismi ne zamandan beridir tevbe?? Belki basdaki güzel insandır olabilir ama neden her sohbette (sohbet sanılan) Allah tan peygamberden değilde seyhden bahsediliyor ?? Ben bu cemaate girince nefsim terbiye olmadı aksine benlik duygusu kabardi.Sanki cemaatte olmayanlar yanlış yoldaymis gibi hidayet dilettiler..Rabbim kendi yolundan bidatlerle dolu yollara saptirmasin..

 8. 104
  Misafir
  Nakşi bendi tarikatı güzel bir tarikattir menzil şeyh i seyyid abdül baki el hüseyyni k.s sadece bir seyh deil aynı zaman kamil bir mürşid ve zamanın gavsıdır . Menzile gitmek şirk deildir hadisi şerifte beyan buyuruluyorki varislerime ne kadar aşkla bagliysaniz benim zamanimda yasasaniz banada ancak o kadar baglanirdiniz . Şu halde resulullahın s.a.v varislerini ziyaret etmek ordan feyz almak nasıl sirk olabilirki ?

 9. 105
  Misafir
  Gavsim himmet demek şirk değil dir kardeşim Gavsim benim için dua et demektir.

 10. 106
  Misafir
  Ehli sünnet ve ulaşmadır Allah yoluna bağlanmak için önce mursidine sonra Peygamberimize sonra Allaha bağlanmaktir naksi bendi tarikat menzil

 11. 107
  Misafir
  Merhaba benim kardeşim bu tarikata gidigordu 3 yil gitti ve birgun evde cinnet geçirdi karisini ve çocuklarını kesmeye kalkıştı sonra cocugun icinde cin var bunu oldurmem lazim dedi bu olaydan sonra bakırköy akıl hastanesinde 3 ay tedavi altina alindi simdi evde çalışmıyor evde kimse çalışmıyor yardim etmenizi istiyorum

 12. 108
  @hmet
  Üye

  Reklam


  menzil tarikatı
  simdi evde çalışmıyor evde kimse çalışmıyor yardim etmenizi istiyorum

  Arkadaşının bu yaşadıklarının menzil veya tarikatla bir alakası yoktur. kendi psikolojisi ile alakalıdır.


+ Yorum Gönder
9. Sayfa BirinciBirinci ... 68910 SonuncuSonuncu

nakşibendi tarikatı nedir

nakşibendi tarikatı

nakşibendi tarikatına nasıl girilir

tarikat şirk midir

nakşibendi tarikatı hangi mezheptendir

menzil tarikatı

nakşibendi tarikatından nasıl çıkılır