+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kişi sevdiği ile haşrolur. Hadisini açıklar mısınız ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Microsoft
  Üye
  Reklam

  Kişi sevdiği ile haşrolur. Hadisini açıklar mısınız ?

  Reklam
 2. melle
  Devamlı Üye

  Cevap: "Kişi sevdiği ile haşrolur." Hadisini açıklar mısınız ?


  Reklam


  KİŞİ SEVDİĞİ İLE HAŞR
  OLUNACAKTIR

  Sahabeden biri Peygambere gelerek kıyamet ne zaman kopacak diye sordu. Peygamberimizde : "Kıyamet için ne hazırladın ki onu bekliyorsun" deyince, o sahabi dedi ki: "Ya Rasûlullah, ben çok namaz kılan, çok oruç tutan ve çok çok sadaka veren biri değilim. Fakat Allah ve Rasûlünün sevgisi kalbimdedir." Bunun üzerine Allah’ın Rasûlü şöyle buyurdu:
  "Kişi sevdiği ile haşr olunacaktır, kişi kimi severse kıyamette onunla beraber olacaktır."
  Hz. Enes (ra) diyor ki: "Bu sözden sahabe-i kiram o kadar çok hoşlandılar ki hiçbir sözden bu kadar hoşlan-mamışlardı." Nasıl hoşlanmasınlar ki, peygamber sevgisi onların damarlarına, kanına girmişti.
  Hz. Ali'ye, "Siz Rasûlullah'ı (sas) ne kadar seviyordu-nuz?" diye sorulduğunda, o şu cevabı vermişti:
  "Rasûlullah bize malımız, mülkümüz, çoluk çocuğu-muzdan, anamız ve babamızdan daha sevgili idi. O'na çöl-de susadığımızda soğuk suya duyduğumuz arzudan daha çok arzu duyar, daha çok severdik."

+ Yorum Gönder
kişi sevdiği ile haşrolur,  kişi sevdiği ile beraber haşrolur,  kişi sevdiğiyle haşrolur,  haşrolur ne demek,  insan sevdiğiyle haşrolur,  kişi sevdiğiyle beraber haşrolur,  insan sevdikleriyle haşrolur