+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hanefi ya da Şafi mezhebinde Gusül abdestinde sıra önemli midir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  TAHARETTİN
  Üye
  Reklam

  Cevap: Hanefi ya da Şafi mezhebinde Gusül abdestinde sıra önemli midir ?

  Reklam  Cevap: Hanefi ya da Şafi mezhebinde Gusül abdestinde sıra önemli midir ? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Hanefi ya da Şafi mezhebinde Gusül abdestinde sıra önemli midir ?
  Hocam duş başlığı ile gusül alırken 3 kez sağa 3 kez sola su verirken suyu açıp kaparsak olurmu acaba yoksa maşrapa kova şartmı ?

 2. 14
  Misafir

  Cevap: Hanefi ya da Şafi mezhebinde Gusül abdestinde sıra önemli midir ?


  Reklam


  Selamun Aleykum hocam ilk defa burdayım gusulun farzlarına gore alıyorum ben gusulu kabul olurmu ? Tum vucudu yıkıyorum iğne ucu kadar yer kalmadan ağza 3 de fa burda 3 defa verdikten sonra çıkıyorum.

 3. 15
  Misafir
  Hocam ben uzun zamandır gusul alırken ilk önce niyet edip, sonra ağzı ve burnu temizleyip, sonra niyetimi edip, daha sonra tenasul organimi temizliyordum. Bu sekılde de namazları mı kıldım. Namazlarda sıkıntı olur mu ?

 4. 16
  arifselim
  Yönetici
  Bu şekilde almış olduğun guslün yinede geçerlidir. Burda bir tertip şartı yoktur. Ama ilk önce niyet edilir. Yukarıda ilk sayfadaki ilk soruya verilen cevabı oku ve orda açıklandığı şekilde alırsan tam sünnetine uygun bir şekilde almış olursun.

 5. 17
  Misafir
  Bi sorum olacakti ben gusul abdesti alirken niyet ettim banyoya girdim ve girer girmez once sag sonra sol omzuma 1 er defa su tuttum ve edep yerlerimi temizledim sonra vicudumu sabunladim sonra tekrar vicuduma su tuttum oturdum ve agzima 3 burnuma 3 kere su aldim ama burnuma 2 kere genzime kadar cektim diger 3 denememde ise yine genzime kadar ama sadece bir tane burun deligime su girmis gibi hissettim sumkurdugumde burnum temizdi ve bende sacimi sabunlayip vicuduma kafamdan assa su tutup yikadim ciktim ve allah rizasi icin 2 rekat namaz kildim 1. Sorum namazim kabul olurmu 2. Sorum gusulum kabul olurmu ?

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

gusül abdestinde sıra önemli mi

gusülde sıra önemli mi

gusül abdesti sırası önemlimi

gusül abdesti alırken sıra önemli migusül abdestinde sıra önemli midirgusül abdestinin sırası önemlimigusulde sıra