+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Lise öğrenciyim Cuma namazına gidemiyorum ne yapmam lazım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. İnanc
  Devamlı Üye
  Reklam

  Lise öğrenciyim Cuma namazına gidemiyorum ne yapmam lazım

  Reklam

  Lise öğrenciyim Cuma namazına gidemiyorum ne yapmam lazım Mumsema SelamunAleykum lise öğrencisiyim malumunuz saatler ileri alındı ve Cuma namazına daha gidemiyorum
  Cuma ezanı ile teneffüs birbiriyle denk gelmiyor ne yapmam lazım bana günah oluyormu gidemiyorum diye ?

 2. emniciba
  Hep Üye

  Cevap: Lise öğrenciyim Cuma namazına gidemiyorum ne yapmam lazım


  Reklam


  sen merak etme onu ayarlarlar diye düşünüyorum öğle paydosunu 1 ders ılerı alırlar bızde öyle oluyor

 3. İnanc
  Devamlı Üye
  Siz İmam Hatipmi okuyorsunuz ?

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Cuma namazı kılmakla mükellef kimselerin Cuma günü öğle ezanı okununca alışverişi ve diğer bütün işleri bırakarak hemen camiye gitmeleri farzdır. Peygamber Efendimiz (SAV) Cuma namazını özürsüz olarak terk eden kimsenin kalbini mühürleneceğini haber vermektedir. Cuma suresinde Yüce Rabbimiz şöyle buyurmuştur. “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah’ı anmaya (namaza) koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca yeryüzüne yayılın da Allah’ın fazlından arayın ve Allah’ı çokça anın ki felah bulasınız.”
  Bazı mazeretler, Cuma namazına gitmemeyi mübah kılar ve böyle bir mazereti bulunan kişiye Cuma namazı farz olmaz. Cuma namazına gitmemeyi mübah kılan belli başlı mazeretler şunlardır.1- Hastalık. 2-Körlük ve kötürümlük 3-Uygun olmayan hava ve yol şartları 4- Korku. Cuma namazına gittiği taktirde malı, canı ve namusunun tehlikeye gireceğine dair endişeler taşıyan kimseye de Cuma namazı farz değildir.
  Sakarya il müftülüğü  Ayrıca linke tıklayın.

  http://www.furkanvakfi.net/soru-ceva...m-caiz-mi.html

 5. emniciba
  Hep Üye
  ben anadoluda okuyorum

 6. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  sabır kardeş sabır..birgün inşaAllah sınıflarda cemaat yapıp cuma kılınır

+ Yorum Gönder