+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden 4444 salatı tefriciye Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ekodenge1
  Üye
  Reklam

  4444 salatı tefriciye

  Reklam
 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: 4444 salatı tefriciye


  Reklam


  Namazdaki gibi kendin işitecegin gibi okuman lazım. Harflerin çıkış yerlerini telaffuz etmen lazım.

 3. ekodenge1
  Üye
  ALLAH razı olsun senden inşallah kardeşim ben yeni arabça ögrenmeye başladım ama çok üzülüyorum senin tanıdıgın ehli olan benim yerime okuyabilecek tanıdıgın kimse varmı ben ögrenene kadar

 4. ekodenge1
  Üye
  bana yardımcı olacak kimse yokmu

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  Başkasına niye okutuyorsun kardeşim. Sen oku. Hem 4444 defa yada farklı sayılarda okunmalı diye bir şart yoktur. Bu konuda herhangi bir hadis de bulunmamaktadır. Dilediğin kadar okuyabilirsin.

  Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ‘ukadu ve tenfericu bihi’l-kürabu ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihi’r-rağâibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bi-vechihi’l-kerîmi ve ‘alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-‘adedi külli ma’lûmin lek.

  Anlamı:

  “Ya Rab! Efendimiz Muhammed’e tam ve mükemmel bir salat ve selam eyle. O Nebi ki, onun yüzü suyu hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar dağılır, ihtiyaçlar karşılanır, arzulara ve güzel akıbetlere erişilir, bulutlardan yağmur dökülür… Onun âline ve ashabına da salât ve selam eyle ya Rab! Her an, her nefeste ve senin bildiklerinin sayısınca.”


 6. muvahhidim
  herşey O'nun için..!
  Kardeş;
  Dua ve ezkarını dilediğin kadar ve dilediğin şekilde okuyabilirsin bunun hiçbir sakıncası da yoktur..

  ayrıntılı bilgi için tıkla..

  O'na emanet ol..
  celle celeluh..


 7. ekodenge1
  Üye
  ALLAH razı olsun dostlar kuran ögrenmem zaman alıcak oyuzden düz okudum zaten o yuzden sordum

 8. Misafir
  Sa Yüce Allah bütün insanları ayrı ayrı ve en mükemmel yaratmıştır peygamberimiz ise bizden çok üstün kulluk yapmış ve Allah katında çok üstün mertebeye sahiptir.sizin bir yazınızda peygamberin yüzü suyu hürmetine dua edilmez yazıyordu bu duada ise bütün yaratilanlarin peygamberimizin hatırına riziklanip yaşadığı anlatılıyor diğer yazinizla bu çelişiyor hangisi doğru dua Allah ve kul arasinda deilmi peygamberimiz nie aracı yapiliyor Fetih süresinde ''şüphesiz biz seni bir şahit,bir müjdecisi ve bir uyarıcı olarak gonderdik.''demiyor mu Allah bütün herşey peygamberimizin hürmetine ise Allah bizi niye yarattı acil cevap bekliyorum sizden teşekkürler

 9. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Öncelikle şunu hatırlatmak isterim, bu site Türkiye'nin en büyük dini forumudur. Forumdan maksat içerisinde yüzbinlerce insanın bilgileri ve fikirleri de mevcuttur. Yöneticilerden başka kimsenin beyanları bizi bağlamaz kaldı ki yöneticilerde sonuçta insandır ve hata yapabilirler. Sorduğun soruya gelince, bu duada bir aracı değil, peygamber aleyhisselamın Allah katındaki değeri ve salih amelleri hürmetine denmektedir. Bu konuda bazı ihtilaflar olsa da ehli sünnetin en sahih görüşüne göre bu şekilde dua etmek caizdir.

  - Duada büyükleri vesile yapmak caizdir. Özellikle peygamberleri ve Peygamberimizi (asm) vesilesi yapmak, duanın kabulüne vesiledir. Nitekim ayette,

  - “Allah ve melekleri, Peygambere çok salavât getirirler. Ey müminler! Siz de ona salavât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.”
  buyurularak, bu hususa işaret edilmektedir.

  - Ayrıca, Hz. Enes (r.a)’tan gelen bir hadiste de Efendimize (asm) getirilen salavatın önemine dikkat çekilerek şöyle buyurulmaktadır:

  - “Kim bana (bir kere) salât okursa Allah da ona on salât okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir.”
  Bu sebeple duada peygamberler ve fazilet sahibi büyük kişiler, dinen mukaddes sayılanları, sahabeler ve velileri vesile yapılarak, Allah’tan bunların hatırına bir şey istenebilir.

  - Yalnız günümüzde yapıldığı gibi, türbelerin başına varıp, mum yakmak, tel, çaput, ip bağlamak caiz değildir.

+ Yorum Gönder