+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kerehat vakti uyumak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emniciba
  Hep Üye
  Reklam

  Kerehat vakti uyumak

  Reklam

  Kerehat vakti uyumak Mumsema Ben kerehat vakti uyumazdım bu aralar uykumun bana yetmedığini görüyorum şöyleki 12 cıvarı gıbı yatıp5-5.30 arası kalkıp namazı kılıp ondan sonra okul ve bu zaman dılımı 5 saatlık uyku bıraz az gelıyor okul yoruyor beni acaba bu yüzden uyumakta sakıca varmı şöyleki benim bidim peygamber sav öğlen uyurmus ama benım oyle bır fırsatımda yok sonuc ne olabılır ?

 2. Kurtubi
  Devamlı Üye

  Cevap: Kerehat vakti uyumak


  Reklam


  ikindi vaktinden yatsıya kadar uyumak mekruhtur.

 3. Hoca
  erimeye devam...
  Kerahet vakti uyumak


  SORU: Toplumda bir kanı var hocam ikindi ezanı okunduktan sonra uyunmaz diye. Hocam ikindi namazından sonra mı uyunmaz yoksa namazımızı kıldık mesela kerahat vaktine 1 saat var bu 1 saatte uyuyabilir miyiz? Allah’a emanet olun.
  CEVAP: Şunu öncelikle bilmekte yarar vardır: yatsıdan sonra uyumanın dışında uykunun sağlığa zarar vermediği tek vakit, öğle ikindi arasındaki kaylule vaktidir. Bunun dışında akşamdan önce veya yatsıdan önce uyumanın sakıncası vardır. İkindiden sonraki uyumanın keraheti de akşam namazınını vaktinin kısa olması nedeniyle namazı geciktirmeye sebep olacağı endişesindendir. İlke olarak yatsı namazını kılıp yatmaya, sabah namazına kalktıktan sonra da uyumamaya alışalım. Allah’tan yardımını dileriz
  N.Yıldız
  Etiketler : dini sorular fetva kerahat kerahat vakti kerahet kerahet vakti nureddin yıldız uyumak


+ Yorum Gönder