+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Havalar ısındı haramlar taban yapmaya başladı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emniciba
  Hep Üye
  Reklam

  Havalar ısındı haramlar taban yapmaya başladı

  Reklam

  Havalar ısındı haramlar taban yapmaya başladı Mumsema Evet bu konu beni üzüyor bu yüzden çarsıya cıkmak ıstemıyorum en azından cıkcaksam bır namaz vaktıne denk getırıp nıyetım ıhya etmeye calısıyorum ama haksızlık mıllet acılcak dıye bızım sucumuz ne ayrıca ben lıse 3 öğrencisiyim hocalarım bazen dekolte gıyıyor ınce seyler gıyıyor ve matematık dersı hoca bır seyler yazıyor ve ben gerı kalmamak ıcın bakıyorum ama sehvetsız zaten soyle bır durum var eğer sehvetli baksam istimna yaparım dıye dusunuyorum hamd olsun bıraktım ıstımna eğer bunu alla rızası ıcın yaptıysam ne mutlu bana ki inşaallah öyledir neyse ana fıkır bu haramlar arttı gunumuzde 3 kısıden 2 kısı bu cırkınlığı sergılıyor ama nefıs daima kötülüğü emrediyor bir yandan bu bir yandan nefıs imanım sarsılıyorevet gercekten okul o kadar etkıldedıkı benı marur nefsım ıstemeden bır kız ılgı gosterdımı sankı hosuma gıdıyor bu durum sonra tovbe edıyorum namaz kılınca af olur ınsaallah cok uzattım tavsıyenız ney okul ve dıs ortam hakkında ?

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: Havalar ısındı haramlar taban yapmaya başladı


  Reklam


  Muslumanları senin dediğin nedenle başları yere eğik yurumeye zorlayanlara Allah bildiğini yapsın. Gerçi bu insanların da suçu yok suç insanları dinine Kitabına yabancı eden, dini korkunc gosterenlerde. Benim bedduam da onlara.

 3. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Bir de ilk mesajımda unuttum, yanında surekli tesbih tasıyıp tesbih cekersen, aklına ne gelirse onu cek, seytan yanına yanasamadıgı icin bu haramlardan gozunu uzuk tutman daha kolay olur. Tesbih sart değil ben öyle sevdiğim için dedim.

 4. SALİH1990
  Emekli
  Malesef genç kızlarımızın edeb ahlak yönünden yabancı özentisi sergiledikleri bu durum bir çok günaha sebeb oluyor örtünmen deyince bizi 1400 yıl öncesinemi göndereceksin modernlik diyenler söz konusu açılmak oldumu taş devrine gidiyorlar ALLAH hidayete erdirsin ne diyelim kardeşim eğer açık birini gözüne ilişirse sana göğe bakmanı tavsiye ederim o durumdan kurtulana kadar gözün yukarlarda olabilir berrak tertemiz masmavi ben genelde öyle yapıyorum huzur verici bu arada kardeşim istimna konusuna gelince diyanet:istimnâ masturbasyon, kişinin kendi kendini tatmin etmesi, el ile tatmin manasına gelmektedir. İslâm meşru yollarla nefsini tatmin etmesi için evliliği teşvik etmiş, zinâ ve diğer gayri meşru yolları ise yasaklamıştır. Diğer taraftan harama götüren yolları tıkamış ancak, zorda kalanların kötüden hafif olanını tercih etmelerine müsaade etmiştir. Bu sebeple, Hanefî mezhebine göre, istimnânın zevk için yapılması tahrimen mekruh kabul edilmiş; ancak zinaya düşme tehlikesi bulunduğunda, aşırıya kaçmamak şartıyla caiz görülmüştür. (İ.P.)

 5. emniciba
  Hep Üye
  ben genellikle yere bakıyorum sünnet olarak bıldım ıcın adetımız ıbadet olsun maksadı guduyorum

+ Yorum Gönder