+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gafletten uzak kalmak istiyorum ama kendinimi anlamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emrettin
  Üye
  Reklam

  Gafletten uzak kalmak istiyorum ama kendinimi anlamıyorum

  Reklam

  Gafletten uzak kalmak istiyorum ama kendinimi anlamıyorum Mumsema selamünaleyküm arkadaşlar ben bu sitede yeni yeni üyeyim.sizden kendim hakkında yardım istiyorum.ben sürekli Allah(c.c) ü ve peygamberimiz düşünmek isteyen biriyim.ne var ki akşam başımı yastığa koyunca içimde kötü bir his oluyor sanki yakın zamanda bir şey olucakmış gibi hissediyorum.bende kendi kendime diyorum ki yarın herşeyi Allah adına yapıcam.ama yarın olduğunda aklımdan herşey uçup gidiyor taki bir daha gece olup başımı yastığa koyuncaya kadar.bir de benim bir isteğim olunca Allaha sürekli olarak dua ediyorum.ama içimde dua gerçekleşmicek gibi bir duygu oluyor.Aklımdan bazen Allah yoktur gibi kelimeler geçiyor.Ama ben bunun doğru olmadığını biliyorum ama engelleyemiyorum.Belki bu yüzden istediğim hiç gerçekleşmicek.Bana biraz yardımcı olursanız yeni yapmam gerektiğinin doğru olduğunu söylerseniz çok sevinirim.

 2. Arthas557
  Üye

  Cevap: Gafletten uzak kalmak istiyorum ama kendinimi anlamıyorum


  Reklam


  Bence öncelikle az da olsa belirli bi ibadeti sabitleştirmeye çalışabilirsin çünkü amellerin en sevimlisi az da olsa devamlı olandır.. Sabırlı olup takvaya sarılırsan inşallah Allah(c.c)'ın yardımı ulaşır, kardeşim.. Unutma ki Allah(c.c) kendisine güveneni başkasına muhtaç etmez..

+ Yorum Gönder