+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir konu hakkında kızım üzerine yemın ettım ancak yemın ettıgım seyı yapmamın daha hayırlı oldugunu farkettım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. palmeo
  Üye
  Reklam

  Bir konu hakkında kızım üzerine yemın ettım ancak yemın ettıgım seyı yapmamın daha hayırlı oldugunu farkettım

  Reklam

  Bir konu hakkında kızım üzerine yemın ettım ancak yemın ettıgım seyı yapmamın daha hayırlı oldugunu farkettım Mumsema bir konu hakkında kızım üzerine yemın ettım ancak yemın ettıgım seyı yapmamın daha hayırlı oldugunu farkettım kısacası yemınımı bozmakıstıyorum hadıslere baktıgımızda bunun mümkün oldugunu görüyorum ancak yemın bozmanın kefareti nedir onu ögrenmek ıstıyorum

 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: bir konu hakkında kızım üzerine yemın ettım ancak yemın ettıgım seyı yapmamın daha hayırlı oldugunu farkettım


  Reklam


  "Allah kasıtsız olarak ağzınızdan çıkıveren yeminlerinizden dolayı sizi sorumlu tutmaz, fakat bilerek yaptığınız yeminlerinizden dolayı sizi sorumlu tutar. Bunun da keffareti, ailenize yedirdiğinizin (kalite bakımından) orta hallisinden on fakire yedirmek yahut onları giydirmek yahut da bir köle azat etmektir. Bunları bulamayan üç gün oruç tutmalıdır. Yemin ettiğiniz takdirde yeminlerinizin keffareti işte budur. Yeminlerinizi koruyun. Allah size âyetlerini açıklıyor; umulur ki şükredersiniz." (Mâide: 5/89).

+ Yorum Gönder