+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dini nikah ve normal nikahtan sonra baş başa kalınır mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Beyaz_Gül_
  Üye
  Reklam

  Dini nikah ve normal nikahtan sonra baş başa kalınır mı

  Reklam

  Dini nikah ve normal nikahtan sonra baş başa kalınır mı Mumsema selamun aleyküm,

  Benim sorum dügünden bir kac ay önce dini nikah ve normal nikah yapiliyor daha sonra o kisiler bas basa kalabiliyorlarmi? dinimizce caizmi bu ?

  Allah c.c. emanetsiniz
  selam ve dua ile


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: yardimci olurmusunuz lütfen kardeslerim


  Reklam


  Düğünden önce kıyılan nikah sahihtir. Birbirinizin helali sayılırsınız. Selametle.

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  SORU: Hocam ben 4 aydır nişanlıyım. Nasip olursa yazın evleneceğim. Şimdiden nişanlımla nikah kıymam ne kadar doğru ve ne kadar yanlış olur? Bunun analizini yaparsanız bizi bilgilendirirseniz sevinirim. İkimiz de nikah olsun istiyoruz. Dinen sakıncalı mıdır?

  CEVAP:
  Nikâh için herhangi bir vakit sınırlaması yoktur. Ancak, düğüne kadar geçici bir rahatlama sağlaması için gerçekleştiren nikâhta sıkıntı vardır. Nikâh ya vardır ya da yoktur. Yüzeysel veya muvakkat nikâh olmaz. Eğer bu kıyacağınız nikâh sonrasında eşinizle gerdeğe girme hakkınızın sizde olacağını ve düğünden önce nikâhı tekrarlamak gereği olmayacağını düşünüyorsanız nikâh kıyın. Yoksa yaptığınız iş yanlıştır. Ayrıca nişanlınıza da bunu böyle izah edin; on yıllık yirmi yıllık evli bir hanım durumuna düşecektir. Siz boşamadıkça hanımınız olarak kalacaktır.

  Nureddin Yıldız


+ Yorum Gönder