+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İşlenilen günahın kefareti cezası olarak tekrar günah işlemeyi Allah diler mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mantı
  Üye
  Reklam

  İşlenilen günahın kefareti cezası olarak tekrar günah işlemeyi Allah diler mi

  Reklam

  İşlenilen günahın kefareti cezası olarak tekrar günah işlemeyi Allah diler mi Mumsema Allahü Teala kimseye zorla günah işletmez herkes cüzzi iradesiyle günah işler.Peki bir günah işleyince ben hemen tevbe ediyorum ama içimden ya Allah tövbemizi kabul etmek için günahın kefareti olarak tekrar günah işletir mi? Çünkü hadiste günah işledikten sonra tekrar günah işlemek ilk günahın cezasıdır deniyor açıklarsanız Allah rızası için çok mutlu olucam.

 2. Mantı
  Üye

  Cevap: İşlenilen günahın kefareti cezası olarak tekrar günah işlemeyi Allah diler mi


  Reklam


  arkadaşlar Allah rızası için soruma cewap werın

 3. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  YAHU AYNI KONUYU NEDEN AÇTIN.HALA İKNA OLAMADIN MI?SENİN TAKINTIN ÇOK.VESVESELERE KULAK VERME DEMEDİK Mİ SANA?

  http://www.mumsema.com/sizden-gelen-...akintilar.html


 4. Mantı
  Üye
  kardeşim hala kafamda soru işaretleri var yardımınızla Allahın izniyle ikna olucam yardım et guzel kardesım nolur Allah rızası için

 5. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Tekrar ve son olarak diyorum ki:

  Bir günahın keffareti aynı günahı veya onun yerine bir başka günahı işleyip de tövbe etmek diye bir şey yoktur.Yeminler keffaretle ödenir.Günahlar ise nasuh tövbesi ile Allah'a af ettirilir.Günaha günahla karşılık keffaret olmaz.Silin artık bu kalbinizden vesveseleri...Kendini Allah'a ada yahu!..


 6. Mantı
  Üye
  zaten günahlarımdan tevbe ettim bi daha işlememek üzere kardeşim ama içimdeki vesveseler susmuyor tövbe ettim ya işte bu seferde diyorki ya Allah tevbeni kabul etmek için önceki günahına ceza olsun diye senin günah işlemeni isteyip sonra tevbeni etmeni istediyse gibi sorular.Peki Allah gunahlarımızın cezası olarak tekrar günah işletir mi son sorum kardesim lutfen cewapla çok mutlu olucam

 7. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Yine aynı yerdesin.Vesveselere kulak verme bunlar gelip geçicidir.Şeytan, senin tekrar günaha girmen için hileli bir vesvese veriyor.Def et onu kalbinden...

  Vesveseyi def edici dualar var.Sabırla sonucu bekle!..


 8. Mantı
  Üye
  walla guzel kardesım ben 10 senedır bu wesweselerle ugrasıyorum acıkcası diyorumkı Allah tövbemi kabul etmek için tekrar aynı gunahı işlememi istemez çünkü Allah kımseye zorla gunah işletmez diyorum bu seferde diyoki zorla işletmez ama senın işlediğin gunahın cezası olarak işlemenı ıstıyor dıyo böyle bişey istemez ceza olarak tevbe ederim biter diyorum o da bu sadece sana özel dıyo Allah her kuluna eşit dawranır olmaz boyle bısey dıyorum bende içim ya böyleyse dıyo :s Allah gunahımızın cezası olarak ta gunah ısletmez dımı lutfen son kez bu soruma cewap wer kardesım Allah rızası ıcın..

 9. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  SEN HALA VESVESELERİNE BOYUN EĞMİŞ TAKILMIŞ KALMIŞSIN.HALA İKNA OLAMAMIŞSIN.bU NE HAL YAHU?

  ŞEYTAN SENİ BİR GÜNAH İŞLETİP KEFFARETMİŞ GİBİ GÖSTEREREK ALDATMAYA ÇALIŞIYOR.BİR GÜNAHIN KEFFARETİ BAŞKA BİR GÜNAHLA HALLEDİLMEZ.GÜNAH İŞLEMEMEYE GAYRET GÖSTER! TÖVBENDE SAMİMİ OL SAKIN BOZMA!. VESVESELERİN SESİNE KULAK VERME!.AKSİ TAKDİRDE HELAK OLANLARDAN OLURSUN.

  BUNDAN BÖYLE HİÇBİR ŞEY YAZMAYACAĞIM.SEN RUH HASTASI OLMUŞSUN.OKUNACAK HALİN VAR...


+ Yorum Gönder