+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Peygamberimiz (sav) sünnetlerimi terkedene şefaat etmem demis ama.. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Peygamberimiz (sav) sünnetlerimi terkedene şefaat etmem demis ama..

  Reklam

  Peygamberimiz (sav) sünnetlerimi terkedene şefaat etmem demis ama.. Mumsema mesela bi cok sünneti var e biz cogu zaman yapmiyoruz bunlari mesela tesbihleri parmakla saymak sünnet ama imamlarda buna dahil tesbih kullaniyorlar sünnet terkedilmiyor mu sonucta bu sadece örnek yani sünnet terkedene sefaat yoksa neden böyle yapiyorlar yoksa ben mi yanlis anladim bu sünnet olayini

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Peygamberimiz (sav) sünnetlerimi terkedene şefaat etmem demis ama..


  Reklam


  mesela bi cok sünneti var e biz cogu zaman yapmiyoruz bunlari mesela tesbihleri parmakla saymak sünnet ama imamlarda buna dahil tesbih kullaniyorlar sünnet terkedilmiyor mu sonucta bu sadece örnek yani sünnet terkedene sefaat yoksa neden böyle yapiyorlar yoksa ben mi yanlis anladim bu sünnet olayini
  Bütün farz ve sünnetleri yaşamak zaten çok zor herkes yapamaz.
  Bugün sabah namazından sonra bir kaç kardeşle RÜDANİ adlı hadis kitabı 2. cildin başlarında bu manada bir hadis okumuştuk.

 3. berkehan
  Emekli
  Şefaat nedir?Sünnet nedir?Önce bunların iyi anlaşılması gerekir.Sünnete uymak tespihi kullanmak yada kullanmamaya indirgenecek birşey değildir.Öncelikle bu ve bunlara benzer temel kavramları tam manasıyla anlamalıyız ki böylece hadisleri,ayetleri ve hayatı daha doğru anlıyabilelim.

+ Yorum Gönder