+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kişinin İmanı Nasıl Gider? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AydınlığaBak
  Üye
  Reklam

  Kişinin İmanı Nasıl Gider?

  Reklam

  Kişinin İmanı Nasıl Gider? Mumsema SelamunAleyküm

  Bir Müslümanın imanı nasıl gider bu sorular çok kafamı kurcalıyor örneğin daha lise öğrencisiyim ve bazen cenabet olduğum zamanlarda Cuma gününe denk geliyor ve evdekilerede utancımdan bir şey diyemiyorum ve Cumaya gidiyorum Nasıl rahatsız verici bir durumdur anlatamam.Yani banyo yapmayı sevmeyen biriyim ve ne yalan söyliyim 1 haftadan fazla cenanet dolaştığım oluyor ki yaşıtlarımda böyle arkadaşlarda var benim gibi.Biliyorum gusül abdesti almam gerek ama işte üşengeçliğimden alamıyorum.Birde herhangi bir konuşma esnasında ağzımdan çıkan bir söz kalben başka bir şey oluyor mesela örnek veriyim ben arkadaşıma senin kafanı kırarım desem ama kalbimden sanki hocaya demişim gibi algılansa ki bu böyle küüçük bir örnek verdim malesef çok daha farklı ama şuan onu söylemek bile istemiyorum anlamışsınızdır vesvese gibimede geliyor.Birde söylediği sözlerden ötürü imanı gidermi kişinin bu Ayetleri veya Sahih Hadisleri inkar değil yanlış anlaşılmasın Yani Kuranı Kerimdeki bütün Ayetlere Surelere inansa iman etse ama olduki bir şey dedi bir laf söyledi imanı gider mi? Biliyorum belki kızacaksınız bu sorular karşısında belkide anlamıcaksınız biraz karışık oldu ama bende tam telafuz edemiyorum aklıma gelen asıl sorularıda yazamıyorum ne ellerim nede dudaklarım o kelimeleri çıkartamıyor.

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Kişinin İmanı Nasıl Gider?


  Reklam


  SelamunAleyküm

  Bir Müslümanın imanı nasıl gider bu sorular çok kafamı kurcalıyor örneğin daha lise öğrencisiyim ve bazen cenabet olduğum zamanlarda Cuma gününe denk geliyor ve evdekilerede utancımdan bir şey diyemiyorum ve Cumaya gidiyorum Nasıl rahatsız verici bir durumdur anlatamam.Yani banyo yapmayı sevmeyen biriyim ve ne yalan söyliyim 1 haftadan fazla cenanet dolaştığım oluyor ki yaşıtlarımda böyle arkadaşlarda var benim gibi.Biliyorum gusül abdesti almam gerek ama işte üşengeçliğimden alamıyorum.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  19 yaşına gelmiş müslüman bir gence bu durum hiç yakışmamış.
  Temizlik kadar güzel bir şey varmı?
  Nefsini, hem ruh hemde beden olarak temizliğe alıştırman gerekir.

  .Birde herhangi bir konuşma esnasında ağzımdan çıkan bir söz kalben başka bir şey oluyor mesela örnek veriyim ben arkadaşıma senin kafanı kırarım desem ama kalbimden sanki hocaya demişim gibi algılansa ki bu böyle küüçük bir örnek verdim malesef çok daha farklı ama şuan onu söylemek bile istemiyorum anlamışsınızdır vesvese gibimede geliyor.Birde söylediği sözlerden ötürü imanı gidermi kişinin bu Ayetleri veya Sahih Hadisleri inkar değil yanlış anlaşılmasın Yani Kuranı Kerimdeki bütün Ayetlere Surelere inansa iman etse ama olduki bir şey dedi bir laf söyledi imanı gider mi? Biliyorum belki kızacaksınız bu sorular karşısında belkide anlamıcaksınız biraz karışık oldu ama bende tam telafuz edemiyorum aklıma gelen asıl sorularıda yazamıyorum ne ellerim nede dudaklarım o kelimeleri çıkartamıyor.
  bu vesvesedir.
  İslamda, kesin hükümler inkar edilmediği sürece küfre girilmez.
  Günah ile günahkar olur ama dinden çıkmaz.

 3. AydınlığaBak
  Üye
  Evet ben bile kendimden rahatsızlık duyuyorum ama banyo yapmaya çok üşeniyorum Cevabınız için teşekkür ederim hocam bu arada orda bir :D sırıtan işaret çıkmış öyle yazmak istememiştim yanlış anlaşılmamıştır umarım.

 4. Misafir
  Merhaba. Ben ramazan akşamı ailemle tartıştım sonra onlara sinirlenip akşam namazını kılmadım bu arada13 yaşındayım ve namaz kılmaya başlayalı 2 gün olmuştu. Kendi kendime düşündüm neden istediğim olmuyor yeter artık hayal kurup kendimi üzmiyeveğim dedim. Sonra Allah'tan umut kesilmez dedim sonra yine kendi kendime ama isteğim gerçekleşmiyor. O akşam yatsı namazında dua ettim,tövbe ettim çok pişman oldum akşam rüyamda bilerek itfar vaktine az kala orucumu bozduğumu gördüm internetteki tabirlere baktım kötü bir günah işleyecdk rüya sahibi yazıyordu sizce ne yapmalıyım? İnşallah Allah bana kızmamıştır. Bu arada hayırlı ramazanlar.

+ Yorum Gönder
iman nasıl gider,  insanın imanı nasıl gider,  iman nasil gider