+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytan Allahü Teala ya karşı gelecek kadar akılsız mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mantı
  Üye
  Reklam

  Şeytan Allahü Teala ya karşı gelecek kadar akılsız mı?

  Reklam

  Şeytan Allahü Teala ya karşı gelecek kadar akılsız mı? Mumsema Selamünaleyküm kardeşlerim Şeytan Allahü Teala nın gücünü kudretini alemlerin Rabbi olduğunu ve onun önünde hiçbir gücün duramayacağını en çok onun bilmesi gerekiyor.Çünkü bunların hepsine şahit.Bu şeytan Adem e secde etmeyerek neye güveniyor da Allaha karşı gelebiliyor şeytanın da mı nefsi yada şeytana da mı vesvese veren biri var.Şeytan çok akıllı insanı nasıl gunahı dusurcegını bılır o yonden vesvese verır dıyoruz madem çok akıllı da Allaha karşı gelme gücünü nerden alıyor ?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Şeytan Allahü Teala ya karşı gelecek kadar akılsız mı?


  Reklam


  Selamünaleyküm kardeşlerim Şeytan Allahü Teala nın gücünü kudretini alemlerin Rabbi olduğunu ve onun önünde hiçbir gücün duramayacağını en çok onun bilmesi gerekiyor.Çünkü bunların hepsine şahit.Bu şeytan Adem e secde etmeyerek neye güveniyor da Allaha karşı gelebiliyor şeytanın da mı nefsi yada şeytana da mı vesvese veren biri var.Şeytan çok akıllı insanı nasıl gunahı dusurcegını bılır o yonden vesvese verır dıyoruz madem çok akıllı da Allaha karşı gelme gücünü nerden alıyor ?
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Nice akıllı insanlar var bildiğimiz ama onlarda Allaha secde etmiyor
  bunlara ne dersin?

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Şeytan hariç diğer melekler kayıtsız şartsız itaat ve ibadet etmek için yaratılmıştır. Şeytan ise insanoğlu gibi nefse sahiptir. Kendi tercihini kendisi yapmıştır.

 4. leventtanju
  Devamlı Üye
  Secdesizler Daha Akilsiz....

 5. Mantı
  Üye
  Doğru diyosun ama insanlar Allahı görmediler ama şeytan Allahın gücünü en iyi bilen olması gerekiyo çünkü yanında.Buna rağmen isyan ediyo tam bi aptallık

 6. ser-a
  Üye
  Esselamü Aleyküm,
  Muhterem kardeşlerim,Şeytan Allaha isyan etmiyor,Allahın emrine isyan ediyor.Kısacası insanın kendisinden Allah katında daha yüksek bir mevkiiye çıkarılmasına kibri nedeniyle haset edip,kıskançlık duyuyor ve bu haset ve kıskançlık onda öfkeye sebep oluyor.Öfke ve kibir ise insana secde etmesine engel oluyor.Dolayısıyla yurt olarak cennetten kovulup dünyaya indiriliyor.Buradan çıkarmamız gereken sonuç,
  İnsanoğlu şeytandan daha ahmak olabilmektedir.Şeytan Allahı inkar etmiyor ama insanlarda inkar edenler var.Şeytan insana secde etmiyor Allaha secde ediyor,ama insan Allaha bile secde etmiyor,gidiyor putlara secde ediyor.Buna rağmen Allahu Teala merhameti ve mağfiretini gene esirgemiyor,üstelik cenneti haram da etmiyor.Cennetin anahtarı ise tam olarak Allahın hükümlerine,peygamberinin sünnetine teslim olup tövbe etmek.

+ Yorum Gönder