+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evi terketmekten dolayı dini nikah düşermi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ruyaa1405
  Üye
  Reklam

  Evi terketmekten dolayı dini nikah düşermi?

  Reklam

  Evi terketmekten dolayı dini nikah düşermi? Mumsema Ben eşimden 3 şubatta ayrıldım evı ben terketmıs oldum.23 şubatta da bosanma davası bıttı.sadece dını nıkahımız kaldı.ben evı terketmıs oldugum için nikah dusmusmudur.yada bosanma nasıl olur.bilgilendirirseniz sevinirim.

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: DİNİ NİKAH


  Reklam


  Ayrıntılı bilgi için linke tıklayın

  http://www.mumsema.com/misafir-sorul...ini-nikah.html

 3. imam
  Üye
  evi terketmekten dolayı dini nikah düşemz.

 4. o artık anne
  Üye
  Mahkemede boşanmak kaç talak yerine geçer?
  İslâm dinine göre koca, daha temkinli, ileriyi gören ve hissine daha az kapılan olduğundan boşanma yetkisi ona verilmiştir. Kurân-ı Kerîm açıkça bunu ifade etmektedir. Mahkemeye baş vurmadan önce veya sonra üç defa hanımını boşayan kimsenin dinen hanımıyla bir araya gelmesi mümkün değildir. Mahkemeden önce veya sonra hanımını boşamamış ise boşanmak için mahkemeye müracaat ettiği zaman boşanma yetkisini hakime verdiği için yani onu vekil olarak tayin ettiği için, hakim onu boşadığında bir talâk gider.

  Ama daha iki talâk hakkı vardır. Buna göre hanımıyla bir araya gelmelerinde kanunen bir sakınca olmadığı gibi dinen de bir sakınca yoktur. Yalnız mahkemece gerçekleşen boşama şeklini -yani talâk bain mi, rîc'i mi- bilmediğimiz için biraraya gelmek istenildiğinde yeniden nikah yapmak lazımdır
  link te senin için bu şekilde bir açıklama var hakkınızda hayırlısı olsunn..


+ Yorum Gönder