+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbenin kabul olması için önceki işlediğim günahı tekrar işlemelimiyim başka türlü uğursuz mu olur tövbe mi kabul edilmez ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mantı
  Üye
  Reklam

  Tövbenin kabul olması için önceki işlediğim günahı tekrar işlemelimiyim başka türlü uğursuz mu olur tövbe mi kabul edilmez ?

  Reklam

  Tövbenin kabul olması için önceki işlediğim günahı tekrar işlemelimiyim başka türlü uğursuz mu olur tövbe mi kabul edilmez ? Mumsema İşlediğim büyük günahtan dolayı tövbe ettim bir daha işlememek üzere.Ama içimden tövben kabul olmadı tövbenin kabul olması için bu günahı tekrar işle sonra tevbe at başka türlü tövben kabul olmaz gibi düşünceler geliyor kafama.Allah büyük bir günah işledik diye bunu affettirmek için tövbe için tekrar günah işlememizi ister mi?Allah günahımızın kefareti olarak o günahı affettirmek için tekrar o günahı işleyip tövbe etmemizi ister mi?

 2. KaLPNuRu
  Devamlı Üye

  Cevap: Tövbenin kabul olması için önceki işlediğim günahı tekrar işlemelimiyim başka türlü uğursuz mu olur tövbe mi kabul edilmez ?


  Reklam


  Icinizden gelen Seytanin sesi..
  Allahu Teala cok bagislayandir.. Biz yeteri tövbe edelim kardes.. Ve o hatayi tekrar etmedikce Allahu Teala bizleri af eder..
  Ama seytan Tövbe etmemizi istemez, ettigimiz tövbeyi de bozdurmayi sever..
  Kulak asmayin, seytan ugrasiyor..
  Siz ettiginiz tövbe den emin olun.. ve tekrar ayni hatayi / günahi islemeyin yeterki..

  Allah yardimciniz olsun..

 3. Mantı
  Üye
  Allah razı olsun kalpnuru kardeşim son kez kesinlikle emin olmak için soruyorum Allahü Teala tövbemizi kabul etmek için günah işletir mi yada işleyin der mi?

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Allah (c.c) tevbenizi kabul etmek için günah işletmez yada işleyin demez. Günah işleyen de Allah istediği için değil kendi nefsine yenildiği için günah işler.

 5. Mantı
  Üye
  saol kardeşim öyle aklıma şüüpheler düşüyorda sanki tekrar günah işlemesem Allah affetmicekmiş gibi sanki tekrar günah işle diyen Allahmış gibi bir sürü şüphe kesin olarak affedilmemiz için ne günahı işlersek işleyelim Allaha tövbe etsek yeter dimi yani Allah hiç bir zaman tövbenin kabul olması için günah işlememizi istemez?

 6. kibrit
  Devamlı Üye
  Gene banlanma niyetine girmişsin anlaşılan. Hayır anlamadığım, dalga geçmek sana ne kazandırıyor?

+ Yorum Gönder
tövbe edip tekrar aynı günahı işlersem ne olur