+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ?

  Reklam

  Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ? Mumsema Günlerdir çözemediğim konu; büyük abdest yaparken sperm gelmesi gusül gerektirir mi ?
  Ben tuvaletimi yapmaya gidiyorum. Büyük tuvaletimi yaparken istemeden meni geliyor. Tuvaletin içinde görüyorum, hatta bazen tuvaletimi yaptıktan sonra iç çamaşarıma bakıyorum 2-3 nokta halinde katılık görüyorum kurumuş. Her neyse sorumuz şu şehvetsiz tuvalette gelen meni gusül gerektirir mi ?

  Farklı cevaplar beni iyice şüpheye itti.

  Sorularlaislamiyet ve Nureddin YILDIZ(FetvaMeclisi) GUSÜL GEREKMEZ DEMEKTEDİR.


  Selamünaleyküm.
  Şehvetiniz yokken ya da erkeklik organınız canlı ve hareketli değilken gelen
  meniden ötürü gusül gerekmez. Organınızı temizleyip abdest almanız
  yeterlidir.
  NUREDDİN YILDIZ

  Meni her halükarda gusül gerektirir mi ?
  Değerli kardeşimiz;
  Bahsettiğiniz bilgi doğru değildir. Her gelen meni guslü gerektirir diye bir şey söz konusu değildir.
  Tuvalette zorlanmadan dolayı şehvetsiz olarak gelen meni guslü gerektirmez.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet
  Bu site içindeki moderatörler bile farklı cevaplar vermektedir.

  imamhatipli42 arkadaşımızın vermiş olduğu cevapta da gerekmez diyor ;
  Büyük tuvaletimi yaptıktan sonra meni çıktığını farkettim, bu gusül gerektirir mi ?

  Desertrose arkadaşımızın vermiş olduğu cevapta da gerekmez diyor;
  Büyük abdeste çıkarken meni gelmesi ve kendiliğinden beyaz renkte yapışkan sıvı gelmesi gusletmemi gerektirir mi ?

  Galus ve diğer arkadaşlarımız neden gusül gerekir diyorlar . Böyle görüş farklılığı olunca vesvese bende tavan yapıyor.


 2. Kudüs
  Üye

  Cevap: Günlerdir çözemediğim konu; Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ?


  Reklam


  Makattanmı geliyor penistenmi hergün aynı soru.Hemodraid sıkıntılarından barsak mukozası anüsün dışına çıkabilir.Gusül bu durumda gerekmez.Şehvetsiz mezi geldiğindede gusül gerekmiyor diye duydum ama yanlışım varsa düzeltin.

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  Mezi değil mezi zaten gerektirmez gusül. Benim bahsettiğim meni diyelim. Tuvaletimi yaptım çıktım iç çamaşırıma baktım 1-2 nokta halinde sertlik var kurumuş.

 4. yildirimbey
  Üye
  Merhaba Arkadaşım Sen İçini Rahat Tut. Soruyu Sorarken Cevabı Zaten Vermissin Şehvetsiz!!! Gelen Meni Gusul Gerektirmez.Vucut Bunu Üretiyor Ve Dışarı Atmak İstiyor....

 5. peugeot_bor
  Devamlı Üye
  Şehvetsiz gelen meni değil vedi dir ve gusul gerektirmez. İçin rahat olsun bendede çok oluyor.

 6. ziya3400
  Devamlı Üye
  Ya arkadaşım şehvetsiz gelen meni değil vedi diyorsun ben gözlerimle gördüm selpakla aldım baktım, beyaz sümük gibi bir şeydi, Meniden başka bir şey değildir bu

 7. ziya3400
  Devamlı Üye
  Sorunu halan çözemedik. Sitenin ileri gelen isimleri bir cevap yazsaydı memnun olurdum. Ben kime inanacağım ? Cevaplar hep farklı.

 8. Ercan
  Devamlı Üye
  Desert Rose ve İmamhatipli hocalarım doğru söylemişler. Şehvetsiz olarak gelen meni guslü gerektirmez. Hastalık, ağır kaldırma, bir yerden düşme gibi durumlar da gelen meni guslü gerektirmez. Selametle kalın.

 9. ziya3400
  Devamlı Üye
  Galus gibi diğer birkaç moderatör arkadaş farklı cevap verince bende vesvese oluştu. Tuvaletimi tutuyorum şu an yapmıyorum korkudan.

 10. hakgeldi
  Üye
  Tefsir ve fıkıh âlimi Abdullah bin Abbas namaz kılıyordu. Yanında ise tasavvuf âlimlerinden Tavus ile Atâ oturuyorlardı. Ansızın bir adam girdi içeriye. Önce selâm verdi, hemen arkasından da sordu:


  - Abdest aldıktan sonra bazen beyaz bir akıntı geliyor idrar mahallinden. Bundan dolayı huzursuz oluyor, gusletmem icap ettiğini sanıyorum. Ne dersiniz, idrar yolundan sızan bu akıntılardan sonra hemen gusül yapmam gerekir mi? Yoksa sadece abdestim mi bozulur? Akıntının kirlettiği yeri yıkadıktan sonra abdestimi yenilesem mesele biter mi?


  - Geldiğini söylediğin akıntı, çocuğun ana rahmine düşmesine sebep olan akıntıdan mıdır, deyince:
  - Ben öyle sanıyorum. dedi soru sahibi.


  - Öyle ise dediler, bu akıntı gelince sana gusül farz olur! Namaz abdesti alman kurtarmaz. Boy abdesti alman gerekir!

  Adam bu cevaba çok üzüldü. "İnnâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn!"diyerek ölenlerin arkasından okunan ayeti okuyarak çıkıp gitti.

  Bununla abdestten sonra sık sık gelen akıntı yüzünden üst üste gusletmesinin kendisine ölüm gibi geleceğini söylemek istiyordu.


  Bu sırada namazını bitiren fıkıh âlimi Abdullah bin Abbas sordu:


  - Sual sahibi nereye gitti?


  - Şu tarafa doğru gitti. Hem de ölülerin arkasından okunan ayeti okuyarak.. dediler.


  - Hemen yetişin, onu bulup getirin, diyen Abdullah bin Abbas, Tavus ve Atâ'ya dönerek sordu:


  - Siz abdest aldıktan sonra gelen akıntıdan dolayı gusül lâzım geleceğini hangi ayet veya hadiste gördünüz?


  - Ayet ve hadiste bunun aynını görmedik. Ama çocuk doğmasına sebep olan akıntının gelmesiyle gusül lâzım geleceğini biliyoruz. İşte bu zattan da o akıntı gelmemiş midir?


  - Hayır, gelmemiştir! dedi Abdullah bin Abbas. Bu akıntı guslü gerektiren akıntıdan sayılmaz. Sorulması lâzım gelen başka hususlar vardı işin içinde. Onun aydınlanması lâzımdı.. Derken, yoldan çevrilen adam da içeri girdi. Abdullah bin Abbas yeniden sordu:


  - Abdest aldıktan sonra mesaneden geldiğini söylediğin beyaz ve biraz da koyu akıntı, sana lezzet vererek, şiddetle mi fışkırıyor? Yoksa zevk vermeden, yavaşça sızıntı halinde mi geliyor?


  - Hiç zevk vermeden, yavaşça geliyor. Hatta haberim bile olmadan geliyor bazen.


  Bir sual daha sordu:

  - Peki, bu akıntıdan sonra kendinde bir bitkinlik, yorgunluk hissediyor musun?

  - Hayır, hiçbir bitkinlik ve yorgunluk hissetmiyorum! Sadece meydana gelen ıslaklıktan anlıyorum bir sızıntının geldiğini, çamaşırımın kirlendiğini... Bu defa fıkıh alimi kelimelere basa basa fetvasını verdi:


  - Haydi git, (zevksiz ve patlamasız) gelen bu sızıntıdan dolayı sana gusül lâzım gelmez. Sadece varsa abdestin bozulmuş olur, o kadar. Zira bu gibi akıntılar, çoğu zaman cinsel duyguların tahrik olmasından, müstehcenleri düşünüp seyretmekten, idrarın bekletilmesinden, ağır yük yüklenmesinden, yani çeşitli sebeplerden dolayı gelen özür akıntısıdır. Guslü gerektirecek (zevkle fırlayan sperm patlaması) değildir..."


  İşte bu incelemeden de anlıyoruz ki, idrar mahallinden gelen akıntının gusül gerektirmesi için (şiddetle ve şehvetle) gelmesi gerekir. (Yavaşça ve zevksizce) gelen özür sızıntıları guslü gerektirmez. Bu akıntılar idrar cinsinden sayılan, çoğu zaman da cinsel konuların hayalinden sonra gelen akıntılardır. Varsa abdesti bozar; ama guslü gerektirmez. Vesveseye kapılmaya gerek yoktur. Islattığı zemin yıkanır, abdest alıp namaz kılınır.

 11. jerusselam
  Devamlı Üye
  ziya kardeş desertrose kardeşimiz doğru söylüyor için rahat olsun.

 12. Misafir

  Reklam


  s.a
  hayırlı günler.Ben erotik fotolara bakarken organım hareketlendi ama akıntı olmadı sonra tuvalete gittim büyük abdestimi yaparken meni gibi bişi aktı bu gusül abdestini gerektirr mi

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
büyük abdest yaparken sperm gelmesi gusül gerektirirmi ,  Tuvalette meninin gelmesi,  sehvetsiz gelen sperm,  tuvalette sperm gelmesi,  büyük abdest yaparken sperm gelmesi gusül gerektirir mi,  sıçarken sperm gelmesi,  büyük tuvalet yaparken sperm gelmesi gusül gerektirirmi