+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Günah işledikten sonra aklıma gelenler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mantı
  Üye
  Reklam

  Günah işledikten sonra aklıma gelenler

  Reklam

  Günah işledikten sonra aklıma gelenler Mumsema Hayırlı akşamlar.Ben büyük bir günah işledim.Tövbe ettim.Ama içimden senin günahın bu şekilde kabul olmaz Allah senın tekrar günah işlemeni istiyor gibi bir düşünce geçti.Sevgili arkadaşlarım Allah kulunun bir günahını affettirmek için günah işletir mi kararsızım?Yoksa dünyanın en büyük günahınıda ışlesek bir tövbeyle kabul olur mu? Kesın bir cewap werıcek olan war mı ? Allah razı olsun.

 2. Mantı
  Üye

  Cevap: Günah işledikten sonra aklıma gelenler


  Reklam


  Arkadaşlarım yardım edin Allah rızası için

 3. Galus
  Devamlı Üye
  size gelen bu tür düşüncelerin şeytandan geldiğine kesin kanaat getirin Allah cc haşa kimsenin günaha düşmesini ve günah işlemesini asla istemez tam tersine...
  Allah cc kul hakkı ve kendisine ortaklık hariç yapılan tüm günahları af eder çünkü o af edenlerin en hayırlısıdır örnek verecek olursak:bazen çevremizde hatalar işleriz ve ohatayı yaptığımız kişiler bizleri af eder tekrar hata işleriz tekrar af eder 10 15 hatta aşırıya kaçarız yine af ediliriz ,işte bu merhameti insana veren Allah tır kendisindeki merhamet ise düşünülemeyecek derecededir...


 4. Mantı
  Üye
  Galus güzel kardeşim Allahım senden razı olsun Sana aynen yaptığımı söyliyim günah işleyince tövbe ediyorum istiğfar duası okuyorum o günahı terk ediyorum bunlArı yaptıktan sonra zaten tövbem kabul oluyo diyelim çünkü Allahım tövbeleri kabul edendir.İşte tövbe ettim tamam artık bu günahı işlemicem tam diyorum aklımdan o günahı işledin tövben hemen kabul olur mu sanıyosun.Allah seni cezalandırmak için aynı günaha girip tekrar tövbe etmeni istiyo anca o zaman affedilirsin gibi düşünceler geliyo bende ne yapıcağımı şaşırıyorum.Galus kardeşim kesinlikle Allah bizi cezalandırmak için günahımızı affettirmek içinde olsa günah işlememizi istemez dimi.Günah işle diye bir durum kesinlikle şeytandandır dimi?Hangi günahı işlersek işleyelim tövbe edip o günahı terk etmek farzdır dimi?

+ Yorum Gönder