+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmamın cuma namazını hızlı kıldırması ne derece dogrudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  İmamın cuma namazını hızlı kıldırması ne derece dogrudur?

  Reklam

  İmamın cuma namazını hızlı kıldırması ne derece dogrudur? Mumsema Geçenlerde bizim mahalledeki camiye değilde adliyenin ordaki camiye gittim yeni iş nedeniyle sabıka kaydı için cuma yaklaşınca dedim buraya giriyim neyse girdim vaaz verildi 4 rekat sünneti kıldık imam o kadar hızlı bir şekilde hutbeyi okuduki ben hayatımda böyle birşey hiç görmedim neyse hutbe bitti 2 rekatlık farzı kıldırıyor fatihayı okudu sonra kevser suresini okudu 2.rekattada fatiha ve ihlas suresini okudu bitti sonra biz zaten son 4 rekatı kıldık ama bizim mahalledeki camide hutbeyi hocamız güzelce anlatıyor snrasında 2 rekat farzıda fatihadan sonra kuran-ı kerimden bi sure okuyarak devam ediyor yani ben böylesini gördümde tuhaf geldi bana namaz önemli tabikide hutbeyi hızlı okumak tuhafıma gitti

 2. imam
  Üye

  Cevap: İmamın cuma namazını hızlı kıldırması ne derece dogrudur?


  Reklam


  Hutbeyi kısa tumak, namazı uzun kıldızmak, imamın takvasının alametidir.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  ben bu konudanda muzdaripim.sünnet olan namazın uzun hutbenin kısa olması.ama ne hikmetse namaz 2 dakika hutbe 10 dakika.

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  imamın kusa sure okuması aslında doğru bir şey.hele merkezi bir yerdeyse kıldığın yer.adamın acil işi olabilir.

+ Yorum Gönder