+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Anne babaya asi olmakmıdır bu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kudüs
  Üye
  Reklam

  Anne babaya asi olmakmıdır bu?

  Reklam

  Anne babaya asi olmakmıdır bu? Mumsema Annemle aram hiçbir zaman iyi olmadı.Küfürleşmeye kadar gitti.Şu anda yaşım 18 ama üvey olduğunu düşünüyorum.Hiç bir sevgim yok.2 kere polis tarafından götürüldüm.Artık bıkmış bir durumdayım.Kavgada çok ettik.Anlaşamadım hiç bir zaman.7 yaşımdan beri sanki bir yabancıya bakıyorum.Günlerim her zaman böyle oldu.Küfürleşmelerden günaha girdiğimi sanıyorum ama ağıza alınmayacak namaler bunlar.Dayanamayıp bende ediyorum.Dini konudada kendisi bana bir eğitim vermedi fakat kendimi toparladım.Ama onun için çok üzülüyorum.Dini bir bilgiside yok.Beni birazcık evlad olarak sevse değer vericemde hiç bir zaman sevgi göremedim.Çocukluktada bu böyleydi.Yaşı gittikçe ilerliyor.Gerçekten kötü anılarım oldu.3 yıl aynı evin içinde tek kelime edemedim, etmedi.Ben hesaba sorulucakmıyım bu davranışımdan dolayı.Alkol almam, sigara içmem ibadetlerimi yapamya çalışır bir haldeyim.Benim ona karşı her hangi bir acımasızlığım yok ama bana karşılık verildiğinde verdiğim durumlar.Hesab sorulurmu bundan çünki annemle ben çok ayrı bireyleriz tamamiyle koprılmış bir iplik birleşmesi çok zor.

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Anne babaya asi olmakmıdır bu?


  Reklam


  Anne bir dağ gibidir. Evlat ise dağcı.

  Dağcı hiç bir zaman o dağın taşıdığı yükü hesaba katmaz, O'nun amacı dağın zirvesine çıkmaktır.

  Bunun içinde ip ve kanca kullanır. Bazen öyle olur ki; O sarıldığı ve tırmandığı ipin ALLAHIN İPİ olduğunu unuturda, o ipin emniyetinden kurtulup, dağın bir yamacında kısada olsa istirahat etmek ister. Ancak hiç bir dağcı istirahat halinde dahi o ipin emniyetinden kendini kurtarmaz..... Ola ki; bir kanca gevşerde diğer kancaları vesile eder kendine kurtuluş için.

  Anladığım kadarıyla siz ipleri koparmak istiyorsunuz. Tabiidir ki; sizin tercihiniz. Ancak unutmayınız ki; o zirveye varmak ve kancalarla birlikte emniyette olabilmek, o iplerin kopmamasına bağlı. Üstelik o kancalarında sabit olmasına.

  Eğer o SEVGİ KANCALARI'nı, ALLAH'ın İPİ ile teçhiz etmezseniz. O dağın zirvesine tırmanmak sizin için hayal olacaktır. Unutmayınız ki; O Dağ onca yükü, sizin zirveye tırmanmanız için taşımaktadır. Size ise sadece zirveye tırmanmak kalmaktadır.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. Kudüs
  Üye
  Denedim olmadı çabalarımın sonu nihayete varamadı kardeşim.

+ Yorum Gönder