+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Alevilikten döndüm, aleviliyken yapmadığım ibadetlerim ne olacak? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ecemx
  Üye
  Reklam

  Alevilikten döndüm, aleviliyken yapmadığım ibadetlerim ne olacak?

  Reklam

  Alevilikten döndüm, aleviliyken yapmadığım ibadetlerim ne olacak? Mumsema Arkadaşlar önce Kur'an kursuna gittim. Sonra Kur'anı öğrendikçe dine bağlandım. Sonra biri sorduğunda aleviyim diyordum ve arada namazlarımı bile kılıyordum. Oruçlarımı tutmadım her neyse. 9 ay önce aniden deedim ki kelime-i şadet getirdim mi hatırlamıyorum ama dedim ki benim mezhepim hanefilik, şahidim ol ya rabbi dedim. Böyle bir söz daha önce dedim mi hatırlamıyorum. Herneyse ağzımdan bu söz çıktıktan sonra bile arada kendimi alevi olarak tanıtıyordum.

  3 Hafta önce 5 vakit namaza başladım(inş. ömrüm boyunca kılarım) şimdi benim kılmadığım namazlarım var ve tutmadığım oruçlarım var.

  ALeviyken yapmadığım ibadetlerimin kazalarını yapmak zorunda mıyım?
  Kazalarımı hangi tarihe göre yapıcam?

 2. ecemx
  Üye

  Cevap: Alevilikten döndüm, aleviliyken yapmadığım ibadetlerim ne olacak?


  Reklam


  Lütfen cevap yazın. Cevap yazandan da okuyandan da Allah razı olsun.

 3. yildirimbey
  Üye
  Başlık Uygun Olmamış Birincisi İkincisi Çok Çelişkiye Düşmüssün Yaptımmı Yapmadımmı Dedimmi Demedimmi Gibi Üçüncüsü Şüpheye Düşülecek Durum Olamaz Kelime i Şehadet.

  Ne Mutluki Namaza Başlamıssın Rabbim Daim Eder İnş.
  Kaza Namazlarını Mutlaka Yapman Gerekir Hesaplama Buluğ çağı kesin olarak bilinmiyorsa erkekler 12yaşından itibaren, kızlarda ise 9 yaşından itibaren namaz kılınmayan bütün vakitleri hesap edilir . Kimi zaman 15 yaşına kadarda varabiliriyor blug çagı Eger Tam Olarak Biliniyorsa Bulug Çagı O yaştan Hesaplanır.


+ Yorum Gönder