+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesvese bağımlısı oldum sanırım. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kudüs
  Üye
  Reklam

  Vesvese bağımlısı oldum sanırım.

  Reklam

  Vesvese bağımlısı oldum sanırım. Mumsema Selamun Aleyküm arkadaşlar.Atlattığım vesvese yerini başkasına aldı darwnizm odaklı düşünceler geçiyor gibi oluyor kafamdan kalbimdebir açı oluyor.Ama her zaman aklımda.Nasıl kurtulabilirim bundan anlam veremedim.Saçma sapan vesveseler geliyor düşündürüyor günaha giriyormuyum?Nasıl kurtulabilirim bu illetten?

 2. Kapsül2
  Emekli

  Cevap: Vesvese bağımlısı oldum sanırım.


  Reklam


  bendede dini ve cinsellik karışımı vesveseler oluyor güzel kardeşim içimden dini şeylere hep küfür geçiyor bende bu günahı silmek için o an yaptıgım ısın aynısını yapıyorum bı kurtulamadım

 3. kibrit
  Devamlı Üye
  Bak Kudüs!

  Bu vesveselere kulak asmamayı öğren. Nitekim; Vesveseye kulak asarsan ve cevap verirsen o düşünce kalbinde büyür ve büyür, beynini de sürekli meşgul eder!

  Aksine; düşünmeyip itibar etmez isen ufalır ve ufalır, sonunda yok olur.

  Hatta, Haşa Allah yoktur diye sana 10 dakika fısıldasa, sen sakın içinde Allah vardır vardır vardır diye yüklenme kendine. Böyle yaptıkça, o, sümme haşa Allah yoktur diye telkin etmeye devam edecektir.

  Anladın mı güzel kardeşim?

 4. Kapsül2
  Emekli
  benim içimede hep Allah senın bu gunahı tekrar işlemeni istiyo dıyo ya Allah günah işletmez diyorum ya işletirse sadece sana söylüyosa bunu falaln diyo içimden buna ne dıceksın guzel kardesım kıbrıt

 5. kibrit
  Devamlı Üye
  Dediklerimde herhangi bir değişik söz olmayacak. Aynı şeyleri söylüyorum. İtibar etmeyin vesveselere. Bu tip şeylere çok takılmayın, yerine ilim öğrenin hocalardan!

  Eğer ki sizdeki beyin, şeytanın; "günah işle, çünkü Allah böyle istiyor" lafını, doğru olabilir mi acaba? diye akıl süzgecinden geçiriyorsa, o beyni atın gitsin

  Allah kolaylık versin, zor ama imkansız değil...

 6. Kapsül2
  Emekli
  mesela bir güah işledim ya Allah bu günahını affettirmen için şu günahı işle sonra tövbe et gibi vesveseler bunlar kardeşim insan ister istemeden ya oyleyse dıyo

 7. Hayat Rehberi
  vakit nakittir
  kötü ortamlardan uzak dur, iyi ortamlarda bulun.
  vesvese ihlaslı kullara zarar vermez ve kalıcı değildir

 8. HAMMADUN
  Emekli
  Biz o illetten şöyle kurtuluyoruz.

  Şeytan Aleyyullana bizim karşımıza çıkıp, kendini gösterirmi....??? Belli bir makama ulaşmadan asla.

  Tecelliyata vakıf olmuş bir alime kendini rahat rahat gösterir. Zira o alimin tekrar geri dönüşü yoktur.

  Peki bizimle nasıl konuşup halleşir. NEFS'imizi vasıta kılarak.

  O Aleyyullana NEFS'imizle istişare eder ve NEFS'imizde bizimle. Bizde eğer NEFS'imizle istişare edersek, işte orada Aleyyullana'nın tuzağına düştük demektir çünkü NEFS'imiz bizden aldığını hemen Aleyyullana'ya yetiştirir ve bir tür ARACI VASFI'nı yüklenir.

  Biz nefsimize zulmetmeyiz. Bir yiyecek yiyeceksek, ondan nefsimize zulmetmemek adına bir parça alırız ve daha isterim dediğinde, daha sonra İnşaAllah deyip o yiyeceğin yanından ayrılırız. Her meselede NEFS'imiz DAHA dediğinde ona DAHA SONRA İnşaAllah dediğimizde, Şeytan Aleyyullana bizimle kontak kuramaz.

  Kuramazda, kurmaya çalışmazmı....???? Her daim kurmaya çalışır. Lakin biz asla NEFS'imizin O Aleyyullana'ya tercüman olmasına fırsat vermemeye çalışırız. Bu durumda baktı ki; bizim nefs'imizle bizimle kontak kuramıyor. Bu sefer bize NEFS'ine hakim olamayan iki ayaklı TAGUT'lardan birini musallat eder ki; biz O'nu bize kimin musallat etmek istediğini de çok iyi biliriz. Bu durumda o TAGUT'lardan da uzaklaşmaya çalıştığımızda, başka vesilelerle illaki üzerinize gelir. Gelirde ne olur. Zaman içinde körelmiş bir NEFS'le birlikte Rab'binize yaklaştığınızı gördüğünde PER PERİŞAN OLUR ki; Siz yaradılış gayenize yaklaşmış, o ise sizi o gayeden alıkoyamamış olur.

  Hiç de zor olmasa gerek. Ne dersiniz bu reçeteyi uygulamaya değmezmi....????

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 9. Kudüs
  Üye
  Geçen seferki vesveseyi takmayarak aşmıştım bunuda öyle yapıcam önemsemicem ama işte nasıl bir illetse bu melunun fısıltısı.Kaybedeceğini gördüğü halde Adem oğlunu düşman bellemiş uğraşıp duruyor.Teşekkür ederim arkadaşlar.Allah C.C yar ve yardımcınız olsun.

 10. @_gül_@
  Devamlı Üye
  bugün bende sohbete gittim ve RABBİM yardım etsin tövbe tövbe hoca ne anlatıyorsa içimden sanki açığını yakalamaya çalışıyormuşum gibi geliyo. hemen tövbe duasını okuyorum içimden. inşallah birgün kesilir.

 11. kibrit
  Devamlı Üye
  Arkadaşlar bu arada vesvese imanın belirtisidir bunu da belirteyim. Şeytan batağa batmış bir adamla sürekli uğraşmaz, zaten o yolun yolcusu. Sizin gibi dinini öğrenmek yaşamak isteyen kişileri ise hiç boş bırakmaz. Ne güzel demek ki siz Allaha samimi yönelmiş kullarsınız.

 12. EarthQuake®
  Yolcu

  Reklam


  Biz o illetten şöyle kurtuluyoruz.
  Allah (cc) razı olsun Hammadun kardeşim. Çok güzel izah etmişsin.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu