+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti aldıktan sonra avret yerine el değerse abdest bozulur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Gusül abdesti aldıktan sonra avret yerine el değerse abdest bozulur mu?

  Reklam  Yorum: Gusül abdesti aldıktan sonra avret yerine el değerse abdest bozulur mu? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Gusül abdesti aldıktan sonra avret yerine el değerse abdest bozulur mu?
  Yani demek istedigim boyle bir supheye dusup baktgm icin bu gusulu bozmazmi ?

 2. Selam2
  Devamlı Üye

  Yorum: Gusül abdesti aldıktan sonra avret yerine el değerse abdest bozulur mu?


  Reklam


  Şüphelenmek vesveseye düşmek guslü bozmaz.

 3. Misafir
  Gusül abdesti aldıktan sonra avret mahalinde yara varsa krem sürmek abdesti bozarmı

 4. emre
  Devamlı Üye
  Gusül aldıktan sonra güslü artık sadece meni çıkışı ve ilişkiye girmek bozar başka bir şey bozmaz. Avret mahalline dokunmak (şafii mezhebine göre) namaz abdestini bozar. Hanefi mezhebine göre avret yerine dokunmakla abdest bozulmaz.

 5. Misafir
  Hocam , Selamun Aleykum.Peki gusulden sonra namaz abdestini tekrar mi alacagiz

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Gusül abdesti namaz abdesti yerine de geçer. Gusül abdestinden sonra namaz abdestini yeniden almaya gerek yoktur. Sadece şafiilerde eğer avret yerine avucunun içi ile dokunursan bu namaz abdestini bozar. Ama hanefilerde bu namaz abdestini bozmaz.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
gusül abdesti alırken avret yerine dokunmak,  kendi avret yerini görmek abdesti bozar mı,  avret yerine dokunmak abdesti bozar mı,  gusül abdesti alırken cinsel organa dokunmak,  avret yerini ellemek abdesti bozar mı,  ama ellemek,  avret yerine el değerse abdest bozulur mu