+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden 500 la havle okumak sünnet midir yoksa bu konuda insan serbest mi bırakılmıştır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. tolga87
  Üye
  Reklam

  500 la havle okumak sünnet midir yoksa bu konuda insan serbest mi bırakılmıştır?

  Reklam

  500 la havle okumak sünnet midir yoksa bu konuda insan serbest mi bırakılmıştır? Mumsema 500 la havle okumak sünnet midir yoksa bu konuda insan serbest mi bırakılmıştır mesela bol bol la havle okumayı önerir bizim dinimiz ve belli bir sayı vermemiştir 100 de demiştir 1000 de demiştir imam-ı rabbani hazretleri 500 kere okumuştur az veya çok okumak bidat olur mu?

 2. Yetim
  Hadimul Müslimin

  Cevap: 500 la havle


  Reklam


  500 la havle okumak sünnet midir yoksa bu konuda insan serbest mi bırakılmıştır mesela bol bol la havle okumayı önerir bizim dinimiz ve belli bir sayı vermemiştir 100 de demiştir 1000 de demiştir imam-ı rabbani hazretleri 500 kere okumuştur az veya çok okumak bidat olur mu?
  la havle vela kuvvete illa billah demenin değer ve kıymeti

  3581-Kays b. Sa’d b. Ubâde (r.a.)’den rivâyete göre, babası Kays’ı hizmet etmek üzere Peygamber (s.a.v)’e vermişti. Kays dedi ki: Peygamber (s.a.v) bana uğramıştı ben namazını kılmıştım ayağıyla beni dürterek sana Cennet kapılarından bir kapıyı göstereyim mi? Ben de evet dedim. Buyurdu ki: “La havle vela kuvvete illa billah = çaba ve güç gösterebilmemiz ancak Allah’ın izni iledir.” (Müsned: 14932)

  3582-Saffan b. Süleym (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Yeryüzüne inen hiçbir melek yoktur ki, mutlaka: “Çaba ve güç gösterebilmemiz ancak Allah’ın izni iledir” derler.
  (Tirmizî rivâyet etmiştir.)

  Hadislerde sayı zikredilmemektedir. Fakat ne kadar zikrderseniz o kadar sevap kazanırsınız.
+ Yorum Gönder
la havle