+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Paramızı nerede değerlendirelim hangi yatırım helaldir, hangisi haramdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. özlemsultan
  Üye
  Reklam

  Paramızı nerede değerlendirelim hangi yatırım helaldir, hangisi haramdır?

  Reklam

  Paramızı nerede değerlendirelim hangi yatırım helaldir, hangisi haramdır? Mumsema Paramızı nerede değerlendirelim, hangi yatırım helaldir, hangisi haramdır. Aslı (sermayesi, üretimi, yatırımı, ticareti...) bakımından helal ve meşru olan bazı şirketler gerekli gördüklerinde faizli kredi de alıyorlar, bu şirketlere ortak olabilir miyiz (hisse senetlerini alabilir miyiz?) Bazı büyük marketlerde yüzdesi az da olsa haram nesneler de satılıyor, bunların hisse senetlerini almak caiz midir...?

 2. zxczxczxc
  Emekli

  Cevap: Paramızı nerede değerlendirelim hangi yatırım helaldir, hangisi haramdır?


  Reklam


  Kendinize kapitalizm helal midir diye sordunuz mu ?

 3. özlemsultan
  Üye
  nasıl değerlendirmeli diye o yüzden soruyorum

 4. özlemsultan
  Üye
  arkadaşlar cvp lütfen

 5. Galus
  Devamlı Üye
  arkadaşlar cvp lütfen
  bilen kardeşler cevap vereceklerdir ard arda (flod) mesaj yazmanıza gerek yoktur dikkat edin teşekkürler

 6. özlemsultan
  Üye
  altın almayı düşünüyorum malum başka yol bilmiyorum

 7. kibrit
  Devamlı Üye
  Madem işin helal yönünü soruyorsun... Dinar ve dirhem almanı tavsiye ederim. Yani altın ve gümüş. Gümüş almaya gerek yok altın al yeter. Şirketlerin hisse senetlerini alıp borsada oynamanın caiz olmadığını cübbeli Ahmet hocadan dinledim. Merak ediyorsan youtube dan izleyebilirsin.

  Kağıt paraya yatırım yapma çünkü kısa bir süre içinde beklenmedik olayların vuku bulması ön görülüyor. Altın alman helaldir hem de sünnettir. İleride de ihtiyaç olacaktır!

 8. Ehfiya
  عُضْو
  Paramızı nerede değerlendirelim, hangi yatırım helaldir, hangisi haramdır. Aslı (sermayesi, üretimi, yatırımı, ticareti...) bakımından helal ve meşru olan bazı şirketler gerekli gördüklerinde faizli kredi de alıyorlar, bu şirketlere ortak olabilir miyiz (hisse senetlerini alabilir miyiz?) Bazı büyük marketlerde yüzdesi az da olsa haram nesneler de satılıyor, bunların hisse senetlerini almak caiz midir...?  Kaynak: http://www.mumsema.com/sizden-gelen-...#ixzz1oBsZon6D
  Değerli Kardeşimiz;

  Paranızı nerede değerlendireceğiniz konusunda sizler, iş imkanlarınıza ve ticarette edindiğiniz tecrübeye göre, nerde değerlendireceğinizi daha iyi bilirsiniz. Bizler sizler için; İslami ölçüler içerisinde şunları söyleyebiliriz.

  Öncelikle, Fâiz ile yapılan alışverişlerinizin, ticaretlerinizin ya da ortaklıklarınızın tamamının helal olmayacağını bilmenizi isterim.. buna kredi de dahildir. Sizin Allah'tan korkan bir mü'min olarak yapmanız gereken, helal yollardan rızkınızı temin etmektir.
  Allah'ın haram kıldığı bir nesneyi satan ve müslümanlara pazarlamaya çalışan insanları da ben anlayamıyorum. Neden helal yollar var iken bu yollar özellikle tercih edilir, Acaba helal yollar rızkını kazanmada çok mu yetersiz kalıyor.! Asla! bunlar tamamen şeytanın hile ve tuzaklarıdır.
  Haram nesneleri kullanmak haram olduğu gibi, bunları satmak, satmaya yönlendirmek ve insanların da kullanmasına sebebebiyet vermek te bir o kadar haramdır.

  Ölçümüz; Allah (c.c)'ın emir ve yasakları doğrultusunda olsun...

  Hayırla Kalın...


 9. özlemsultan
  Üye
  allah razı olsun arkadaşlar

 10. özlemsultan
  Üye
  arkadaşlar içimden geçeni yazıyım size olası ist depreminde altınlarr tuzla buz olur tabi allah bilir ben bankada helel bir kısım varsa oraya yatırıyım diye düşündüm sorumun sebebi bu

 11. Misafir
  Katılım Bankası kar payı. Albaraka'nın 32 günlük olanı iyidir. Faiz ve kar payı farklıdır. Önyargısız bir şekilde araştırmayanlar karşı çıkıyor gerçi

 12. Misafir

  Reklam


  Kuşadasında city starneıghborhood diye bir proje başlamış.kuveytli müslüman işadamları residans yapıp otel olarak müslümanlara işletecekleri konutları 399.000 tlye satıp aylık 6750 tl den başlayan 5 yıl süren kşra gibi getirisi olan kar ortaklığı yapıyormuş.hem de hemen tapuyu da ismimize veriyorlarmış.5 yıl sonra hem ev hem de evin %80 parası cebimizde oluyor.arap dünyasında yer alan çok önemli bir yatırım şirketi ve şekliymiş.ben istanbuldaki satış ofisiyle görüştüm.inşallah paramın bir kısmını yatıracağım.

+ Yorum Gönder
helal yatırım,  paramızı nasıl değerlendirelim,  helal yatırım yolları,  helal yoldan para değerlendirme,  parayi nasil değerlendirelim,  helal yatırım yapmak istiyorum,  paramızı nasıl değerlendirelim 2014