+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah cünüp olmusum esofmanın dısına meni cıkmıs carsafa yorgana yastıga battaniyeye bulaşmıstır belki ne yapmalıyım hepsini yıkatma olmaz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. esmerömer
  Üye
  Reklam

  Sabah cünüp olmusum esofmanın dısına meni cıkmıs carsafa yorgana yastıga battaniyeye bulaşmıstır belki ne yapmalıyım hepsini yıkatma olmaz

  Reklam

  Sabah cünüp olmusum esofmanın dısına meni cıkmıs carsafa yorgana yastıga battaniyeye bulaşmıstır belki ne yapmalıyım hepsini yıkatma olmaz Mumsema günaydın. sabah cünüp olmusum esofmanın dısına meni cıkmıs carsafa yorgana yastıga battaniyeye bulaşmıstır belki ne yapmalıyım. hepsini yıkatma olmaz. Allah razı olsun.

 2. imam
  Üye

  Cevap: sabah cünüp olmusum esofmanın dısına meni cıkmıs carsafa yorgana yastıga battaniyeye bulaşmıstır belki ne yapmalıyım hepsini yıkatma olmaz


  Reklam


  10-15 konun var hep mezi meni ile alakalı
  ne dir bu haliniz Allah aşkına!

  22 yaşında biri açıp ilmihali okuyup öğrenemezmi?

  yatak çarşaf yorgan mezi vedi mezi başka bir şey bildiğiniz yok!

 3. Fetva Meclisi
  Moderatör
  günaydın. sabah cünüp olmusum esofmanın dısına meni cıkmıs carsafa yorgana yastıga battaniyeye bulaşmıstır belki ne yapmalıyım. hepsini yıkatma olmaz. Allah razı olsun.
  esmerömer isimli üye kardeşimiz Bütün mesajlarına bakıldığında mesajlarının hepsi güsul ile alakalı sorulardır. Geçen buna benzer srounuzda belirtmişsiniz verilen cevaplardan tatmin olmadım. Bak kardeşim bu forumda sorulan soruları onaylıyan ve cevaplayan sıradan bildiğin bazı kişilere benzememektedir. Formda sorulan soruları cevaplayan kardeşlerimiz Fıkıh eğitimi almış insanlardır. Şimdi vesvese ve bu tür konular hakkında sana söyleyeceğimi dikkatle dinlemeni tavsiye ediyorum. Kardeşim. Vesvese, çeşitli sebeplerle insanın yaşadığı kararsızlık, şüphe ve kuruntu halidir. Bu, çoğu kere abdest ve guslün alınıp alınmadığı, tamam olup olmadığı ya da bozulup bozulmadığı şüphesi şeklinde ortaya çıkmaktadır.

  Gusül ve abdest alan kişinin vesvese sebebi ile gusül ve abdestini tekrarlaması gerekmez.Hatta kişi bu tür vesveselere itibar etmemeli, içine doğan şüphe ve tereddüt hallerinin asılsız olduğunu kendine telkin etmeli, ihtiyaç duyulması halinde psikolojik tedaviye yönelmeli; ayrıca manevi destek olarak Felak ve Nas Surelerini anlamlarını da düşünerek okuyup bu halden kurtulmak için Allah’a dua etmelidir.


+ Yorum Gönder