+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu İlletten Nasıl Kurtulacağım ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mhk1905
  Üye
  Reklam

  Bu İlletten Nasıl Kurtulacağım ?

  Reklam

  Bu İlletten Nasıl Kurtulacağım ? Mumsema Selamun Aleyküm.Abilerim Utana Sıkıla Söylüyorum Ama İstimna Denen Şeye bir Kaç Kez giriştim ve 1-2 haftada bir çok daralıyorum mecbur ona baş vuruyorum.Nasıl kurtulacağım bir yol gösterin ne olur.

 2. kibrit
  Devamlı Üye

  Cevap: Bu İlletten Nasıl Kurtulacağım ?


  Reklam


  Yaşın 21. 10-15 günde bir yapmak vücuduna herhangi bir zarar vermez kanaatindeyim.

  İslami açıdan yapılması ancak zina durumda vaciptir! Kesin zina olacaksa içeri geçip istimna yapabilirsin bu sayede küçük günah ile büyük günahı itersin.

  Çok bağımlılar için oruç ahdi vermesini öneriyorum. Mesela 5 gün 7 gün yapmayacağım diye!

  Allah her şeyi görendir. Şu halimizi de görüyor! Oruç tut demesi kolay evli için! Her taraftan tahrik edilme durumu var. "Büyük cihat" yapıyorsun şu anda unutma.

  Ama bu demek değil ki bu iş mübah. İnsan haramdan gözünü korur, Allah'a yönelirse ve ibadetlerini yaparsa içine bir nur veriyor Allah ve ibadetlerin zevkini duyuruyor ona. Hiç duymadığın bir tat almaya başlıyorsun... Ne güzel o hali muhafaza edene ve o ortamlarda bulunana...

  Yalnız tek bir bakış! dışarıda ki kadın ve kızlara atacağın tek bir bakış, o 15-20 günlük muhabbetini bir dk içinde alıp götürüyor... genellikle bu iş akşama istimna yoluna yönlendiriyor insanı.

  Ne desem boş. Tek çare evlenmek olarak gözüküyor. İşini eline aldığın anda evlen, akrabalarına ve ailene hafiften çıtlat evlenme niyetinde olduğunu.

  Allah yardımcın olsun.

 3. Kudüs
  Üye
  Teşekkürler.Bilinçli olunması gereken bir konu ne yazıkki kendimde bu şehfete düşmüş durumdayım ama 2 haftadır direniyorum ve böyle gitmesini ümit ediyorum.Ama caddede sokakta gördüğüm bayanlara bakmıyorum aklıma geliyor haram olduğu.Canımı sıkan tek sorun istimna ama zamanla aşacağıma inanıyorum bu sorunuda.Selametle.

 4. mhk1905
  Üye
  Yaşım 15 abicim.Ben Dışarda Asla Kimseye Yan Göz ile bakmam abicim.Başım aşşağıda gider gelirim.Yaştan dolayı evlenmek zor abi ya.Ben cok yeminler ettim Allah(C.c) ya.Ama öyle zaman geldiki bozdum.Namaz kılıyordum bıraktım abi utancımdan. Yeminimi bozdum yanacağım diye çok korkuyorum.Çok tövbe ettim bozdum Rabb'im birdaha etsem kabul etmez diye de korkuyorum.Abi İnternette Cok Yazı Okudum Ama Seninkisi Gerçekten Kısa ve öz.Abi Allah'tan umut kesilmez ben yeniden namaza başlıcam.Oruç diye okudum çoğu yerde çok tuttum orucu.Ama oda fayda etmedi.Zaman abi Ne Diyeyim

+ Yorum Gönder