+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ergenlik çağı ve sorunları hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. tekin97
  Üye
  Reklam

  Ergenlik çağı ve sorunları hakkında

  Reklam

  Ergenlik çağı ve sorunları hakkında Mumsema Merhaba arkadaşlar büyük bir sıkıntım var burası internet olmasına rağmen çekiniyorum...12 yaşındayım(nickimdeki ''97'' doğum tarihim falan değil) ergenliğe girmedim.Bugün okuldaki arkadaşlarıma uydum.Eve gelince masturbasyon yaptım ve 'zevk suyu' denilen şey geldi.Şimdi inanılmaz pişmanım dua edip bir daha yapmayacağıma yemin ettim.Yalnız önceden de harama baktığım oldu sonra tövbe ettim.Bir de şöyle bir şey var günah işlediğim zaman başıma kötü şeyler geliyor.Neyse peki Allah C.C. beni affeder mi?Gerçekten de bir daha yapmayacağım.

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: ergenlik çağı ve sorunları hakkında


  Reklam


  adamım daha 12 yaşındasın meni bile gelmemesi lazım o yaşt ne işin vardı.
  sen içini rhat tut inşaAllah tevbenin affettiremeyeceği günah yoktur.

  Allah(c.c. der ki : Kulum bana yeryüzü kadar günahla gelse, imanına şirk karıştırmadıysa ben onu yeryüzü kadar mağfiret (af) ile karşılarım".

  Sakın şeytan "sen artık günah işledin, affın olmaz, tekrar işlesende bişey olmaz" diyerek seni kandırmasın, tevbe etmenin bir sınırı yoktur meraklanma. Ama nasılsa sınırı yokmuş deyip de günahlara dalma.

 3. kibrit
  Devamlı Üye
  12 yaşında neden meni gelmemesi lazım anlayamadım? Belki önceleri öyle olabilirdi ama son 20-25 senedir ergenlik yaşı, tv lerde yayınlanan programlar ve bunu hayata uygulayan insanlar yüzünden gün geçtikçe düşmektedir... Neyse;

  Genç kardeşim bunu sakın alışkanlık haline getirme! Hatta hiç düşünme dahi. Tam büyüme çağındasın, vücudun normal olarak gelişmez, yaşıtlarına göre güçsüz kalırsın, boy uzamasına zararı olur, kas gelişimin yavaşlar ve sıska kalırsın!

  Namazlarını kılmaya çalış. Cumaları sakın kaçırma, Günde 1-2 vakit namazını kılmaya çalış ki beş vakit namazında zorlanma...

  Tövbeni Allah kabul eder, sen bir daha dönmemeye bak ve aklını başka şeylere yor, oyun oynaman dahi bundan hayırlıdır.

 4. tekin97
  Üye
  Tamam sağolun içim rahatladı.

+ Yorum Gönder