+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Küfür olmayan şeye küfür demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burakin
  Devamlı Üye
  Reklam

  Küfür olmayan şeye küfür demek

  Reklam

  Küfür olmayan şeye küfür demek Mumsema Küfür olmayan söz veya fiillere küfür diyen kafir olur mu mesela bazı alimlerin elfaz ı küfür adı altında yazıları var.Küfür olması için tüm alimlerin ittifakı gerekli.O halde bazı alimlerin küfür dediği bir şeye ben de onları taklit ediyorum diyerek küfürdür dersek ne olur?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Küfür olmayan şeye küfür demek


  Reklam


  Küfür olmayan söz veya fiillere küfür diyen kafir olur mu mesela bazı alimlerin elfaz ı küfür adı altında yazıları var.Küfür olması için tüm alimlerin ittifakı gerekli.O halde bazı alimlerin küfür dediği bir şeye ben de onları taklit ediyorum diyerek küfürdür dersek ne olur?
  sözü geçen elfazları yazarsan yardımcı oluruz kardeş.

 3. burakin
  Devamlı Üye
  Mesela bazı alimler müminin ağzına def i hacet lafzıyla sövmek küfürdür demişler.İttifak olmadığı için bu küfür sayılmıyor.Diyelim ben bu küfürdür diye yazıyı okuduğum zaman öyle öğrenip bu şey küfürdür diye inanacaktım.O zaman sorumlu olur muydum?

 4. burakin
  Devamlı Üye
  Mesela bazı alimler müminin ağzına def i hacet lafzıyla sövmek,şapka takmak küfürdür demişler.İttifak olmadığı için bu küfür sayılmıyor.Diyelim ben bu küfürdür diye yazıyı okuduğum zaman öyle öğrenip bu şey küfürdür diye inanacaktım.O zaman sorumlu olur muydum?

+ Yorum Gönder