+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evlenirken tövbe etmiş olsak bile öncesinde işlediğimiz günahları karşı tarafa söylemek zorundamıyız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gülaygülayım
  Üye
  Reklam

  Evlenirken tövbe etmiş olsak bile öncesinde işlediğimiz günahları karşı tarafa söylemek zorundamıyız

  Reklam

  Evlenirken tövbe etmiş olsak bile öncesinde işlediğimiz günahları karşı tarafa söylemek zorundamıyız Mumsema zina yapmış birinin büyük pişmanlık tövbe ettikten sonra evleneceği birinin çıkması ve bu durumu ona anlatması hem karşı tarafta insanlara güvenini kıraracağı hemde yuva kurmabilme amacıyla kızlık zarını diktirip bu durumdan karşı tarafa hiç bahsetmemesi kul hakkına girermi tövbe ettim ve ediyorum ama yuvam olsun ve tekrar zina gibi bir tuzağa düşmemek kızlık zarımı diktirip bu durumdan karşı tarafa bahsetmeden pişmanlığımı içimde yaşayarak sürekli tövbe ederek yuva kurma kul hakkına girermi

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: evlenirken tövbe etmiş olsak bile öncesinde işlediğimiz günahları karşı tarafa söylemek zorundamıyız


  Reklam


  evlenirken tövbe etmiş olsak bile öncesinde işlediğimiz günahları karşı tarafa söylemek zorundamıyız

  zina yapmış birinin büyük pişmanlık tövbe ettikten sonra evleneceği birinin çıkması ve bu durumu ona anlatması hem karşı tarafta insanlara güvenini kıraracağı hemde yuva kurmabilme amacıyla kızlık zarını diktirip bu durumdan karşı tarafa hiç bahsetmemesi kul hakkına girermi tövbe ettim ve ediyorum ama yuvam olsun ve tekrar zina gibi bir tuzağa düşmemek kızlık zarımı diktirip bu durumdan karşı tarafa bahsetmeden pişmanlığımı içimde yaşayarak sürekli tövbe ederek yuva kurma kul hakkına girermi

  Zina ve tevbe ile ilgili nurettin yıldız hocanın cevapları:

  Zina yapan kişinin evlenmesi | Fetva Meclisi


  Zina Yaptım Nasıl Tevbe Edebilirim? | Fetva Meclisi


  Zina ettiğini saklamak | Fetva Meclisi


  Zina'ya Tevbe Eden Bir Kişi Hayatını Nasıl Devam ... - Fetva Meclisi  Zina eden kızı ortada bırakmak zulüm müdür? | Fetva Meclisi

 3. kibrit
  Devamlı Üye
  Diktirmek mevzusu hakkında Cübbeli Ahmet hocamız katrandan elbiseler giyecekler/giysinler cehennemde demiştir geçenlerde izledim youtube da.

  İnsan işlediği günahları sağa sola anlatmaması en güzelidir.

  Lakin burada ki durum bambaşkadır. Sen hayatını birleştireceğin bir insana bu konuda yalan söyleyip onu aldatamazsız. "Aldatan bizden değildir" Hadisi şerif.

  Ki bir çok insan bu durumu kabullenip evlenebilirken diğer insanlar bunu kabul etmeyebilirler. Kabul etmeyenleri aldatmaya hiç hakkın yok.

  Kesinlikle dürüst olmak lazım. Yalanla başlayan işten hayır gelmez. Hele birde kızlık zarı dikimi falan hiç o işlere girme.

  Allah affetsin. Gönlüne göre birisini verir inşAllah.

+ Yorum Gönder