+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zekeriya Beyaz'dan Said Nursi'ye kin ve iftira Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kibrit
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Zekeriya Beyaz'dan Said Nursi'ye kin ve iftira

  Reklam  Cevap: Zekeriya Beyaz'dan Said Nursi'ye kin ve iftira isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Zekeriya Beyaz'dan Said Nursi'ye kin ve iftira
  Küçük deccaller ve ergenekonun yapısı aynı yere gider. Kaynak birdir. Araştırmak istersen gerçek tarihi bu ve oku.

  O dediğin şeylerin ne olduğunu bilmiyorum.

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Zekeriya Beyaz'dan Said Nursi'ye kin ve iftira


  Reklam


  bediüzzaman hazretleri büyük alimdir. Ama Nurcular'dan onun yolundan sapanlar çok var. Gerçekten Kur'an-ı Kerim den daha çok değer verenleri gördüm. Nurcuların önemli isimlerimden birisi var. resmen ap açık şekilde. bediüzzaman hazretlerine Mehdi , Atatürkede Deccal diyenler var. bu kadar aşırıya gitmiş olanları var. bilmiyorum isim vereyimmi çantacı derler tekine.

  Bediüzzaman hazretlerinin risale nur'u okundugu zaman karışık cümleler vardır. yani bizim anlamadıgımız. bende bir kaç kitabını okudum anlayamadım ne demek istedigini. hemende yargılamak gerekmez. Çünkü Osmanlıca dili ağır geliyor. onun açıklaması olması lazım.

  Bir aralar Cübbeli Ahmet hoca birisinden duyduğu bir cümle ile yanlış anlamıştı. Nurculardan da baya bir tepki gelmişti. Hiç Risali nur'u okumayan alim olurmu. onu okuyan alim dir diye. Birazda hakaret dolusu yazıları vardı. Cübbeli Ahmet hocada Mehmet fırıncı , ve Mehmet paksu hocamızla Röportaj yapmıştı. Ve Yahudi hıristiyanlar cennete gidecek mi demiş bediüzzaman hazretleri onu araştırdılar risale nurda. Cübbeli Ahmet hoca teker teker açıklamasını yaptı. ve kitapta asla bir sorun yok. üstad öyle birşey demek istemiyor dedi. bu kitabı ilmi olmayan anlayamaz diyor. Üstadında şafi mezhebinde oldugunu söyleyerek kitabındada kesinlikle Yahudi hıristiyan cennete gidemeyecek dedigini çıkarmış oldu. zaten başındada nurculardan özür diledi. bir yandanda başka bir hocanın rüyasına girerek. Cübbeli Ahmet hoca beni yanlış anlamasın ben onlardan değilim dedigini söylemiştir. bizzat röportajda Cübbeli Ahmet hoca açıklamıştır bunları.

  yani birisinden duyulan laflada Üstadı kötülemek olmaz. Risale nurda ne demek isteniyor. onu iyice bilmek lazım. benim savundugum konuların hepsini bediüzzaman hazretlerininde savundugunu gördüm. ve ne kadarda büyük alim oldugunu anlamış oldum.

  internet sitelerinde Bediüzaman hazretleri için olur olmaz laflar geçmektedir. ve bununda kaynagı Nurculardan bir kaç kişidir. Çünkü onlar anlamadan yanlış mana verip yayınlıyorlar.

  zekeriya beyaz ' a gelirsek onu zaten Türkiyede En cahili bile dikkate almaz. onun rengi belli. yani onun söyledikleri boş laflar, ona inanıpta bediüzaman hazretlerini yanlış anlayan olmaz.

  Nur cemaatinde çok sevdigim Hocalar vardır. Zaten en önde gidenlerinden Mehmet Paksu Hoca efendidir. Allah ondan razı olsun. ilim adamıdır. tam ehli sünnettir.


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12