+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hüseyin Hilmi Efendi'nin kitaplarında Ahir zamanda gelecek olan Hazret-i Mehdi'nin Mektubat'ı açıklayacağına dair bir ifade var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. bir-insan
  Üye
  Reklam

  Hüseyin Hilmi Efendi'nin kitaplarında Ahir zamanda gelecek olan Hazret-i Mehdi'nin Mektubat'ı açıklayacağına dair bir ifade var mıdır?

  Reklam

  Hüseyin Hilmi Efendi'nin kitaplarında Ahir zamanda gelecek olan Hazret-i Mehdi'nin Mektubat'ı açıklayacağına dair bir ifade var mıdır? Mumsema Hüseyin Hilmi Efendi'nin kitaplarında Ahir zamanda gelecek olan Hazret-i Mehdi'nin İmam'i Rabbani Hazretlerinin Mektubat'ını açıklayacağına dair bir ifade veya bilgi var mıdır?

  Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Hüseyin Hilmi Efendi'nin kitaplarında Ahir zamanda gelecek olan Hazret-i Mehdi'nin Mektubat'ı açıklayacağına dair bir ifade var mıdır?


  Reklam


  Hüseyin Hilmi Efendi'nin kitaplarında Ahir zamanda gelecek olan Hazret-i Mehdi'nin İmam'i Rabbani Hazretlerinin Mektubat'ını açıklayacağına dair bir ifade veya bilgi var mıdır?

  Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?
  Mehdi (as)'in, KUR'ANI açıklar deseydin keşke...
  Kıyametin Alemetleri Kur'an ve Sünnetle sabittir ve bir sürü alametleri geçer.
  Bir alimin sözü olmuş olmamış doğrusu beni hiç alakadar etmez.

 3. islamyolu
  Emekli
  kardeşim Mehdi Aleyhisselam geldigi zaman. Zaten mezhep filan kalmayacak ki ortada. Allah Mehdi Aleyhisselama o İlmi yükleyecek. belki Hüseyin hilmi efendi. Mektubattaki anlaşılmayan yerler varsa açıklar demiştir. bundada birşey yoktur. ama öyle olacagına dair de hiç bir kaynak bulamadım.

 4. bir-insan
  Üye
  kardeşim Mehdi Aleyhisselam geldigi zaman
  .
  Zaten mezhep filan kalmayacak ki ortada
  .
  Allah Mehdi Aleyhisselama o İlmi yükleyecek
  .
  belki Hüseyin hilmi efendi
  .
  Mektubattaki anlaşılmayan yerler varsa açıklar demiştir
  .
  bundada birşey yoktur
  .
  ama öyle olacagına dair de hiç bir kaynak bulamadım
  .

  Soruyu sormamın nedeni, ben de öyle bir ifade hatırlar gibiyim. Fakat geçende aradım taradım ve bir türlü bulamadım. İşte bu sebeple sordum.

  Öyle bir ifadesi varsa, bu ifade hangi kitabının hangi sayfasında?

+ Yorum Gönder