+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kumar oynayan, evini hiç düşünmeyen eşten nasıl kurtulmak gerekir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yarencik
  Üye
  Reklam

  Kumar oynayan, evini hiç düşünmeyen eşten nasıl kurtulmak gerekir?

  Reklam

  Kumar oynayan, evini hiç düşünmeyen eşten nasıl kurtulmak gerekir? Mumsema s.a hayirli geceler benim bir tanidigim esi senelerdir otomat denen bi zehir makinesine takilmis gidiyor.(ALMANYA)da ve son kurusuna kadar oynuyor kira falan düsünmüyo be cocuk parasini bile cekip atiyor.ve esi cok perisan yardim istiyor ne dersiniz bu zavalliya bu illetten nasil kurtulabilir,esi ne yapsin?

 2. kibrit
  Devamlı Üye

  Cevap: kumar oynamak


  Reklam


  Sopayla... Ellerini falan kırmak lazım, sonra tekrar dövmek lazım, en son tehdit edip salmak gerek. Tabi bu işlemlerden sonra uzun süre müşahede altında tutulmalı ki bir daha yeltenirse gene dövmek lazım.

  Bu yazdığım cevap yukarıda ki "kumarcı tipi"ne göre cevaptır. Kumarcı da çeşit çeşittir en beteri bu yukarıda ki tiplerdir.

  Maalesef yakinen bildiğim kişiler var. Her türlü malını varını yoğunu kumara vermiş, zenginken çulsuz kalmış. Şimdi ise onun bunun harçlıklarıyla yaşıyor. O ufak paralarla bile kumar oynar hala Bu böyle bir illet işte. Yuvalar yıkılır gider. Aileler heba olur.

  Yukarıda ki öneri; dini yönünü anlatsan da anlamayan tipler için tek çaredir.

 3. yarencik
  Üye
  ah bide anlasa dinlemekle kaliyor sadece...

 4. @mir
  âb ü kil
  kumarı bıraktıran hap varmış diye okuduydum yıllar önce
  zira kumar beynin bir bölgesinin
  kumar sırasında salgılanan hormana bağımlılığı ile tekrar ediyormuş
  o ilac da o bölgeyi etkileyip
  kumar oynama ihtiyacını siliyormuş

 5. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  İÇKİ KUMAR VE KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI BIRAKTIRMAK İÇİN

  Ya eyyühellezine amenü innemel hamru vel meysiru vel ensabü vel ezlamüricsün min ameliş şeytani fectenibühü lealleküm tüflihun innema yüriydüş şeytanü en yükaa beynekümül adavete vel bağdae fil hamri vel meysiri ve yesuddeküm an zikrillahi ve anis salati fehel entüm müntehun.

  ve etıy`ullahe ve etıy`ur rasule vahzeru.fein tevelleytüm fa`lemu ennema ala resunlinel belağul mübin.

  Allahümme huz hubbül hamri vel meysiri bihakkı kelamukel kadim ve rasulikel kerim ve bielfi elfin la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.ve bihakkı Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem.

  Büyük zatlar, bir kimse dua ettiği zaman 7 kere "Yâ Vehhâb" dese o kimsenin duasını Allah teala kabul eder, demişlerdir.


 6. yarencik
  Üye
  rabbim razi olsun ins dualarinizi bekliyorum

 7. tuharatu
  Üye
  Kardeşim allah yardımcın olsun allah eşini islah etsin bu illet yüzünden çok yuvalar yıkıldı allah seni feraha kavuştursun inşallah sürekli dua et vakıa suresi ve ismi rahman suresi oku

 8. tuharatu
  Üye
  özürdilerim yanlış oldu ismi rahman duası okumanı tavsiye ederim

 9. Misafir
  slm arkadaşlar evet bende 3 çoçuk babası 36 yaşında biriyim malesef internet üzerinden alıştığım kumar hayatımı mahf etti bütün varımı yoğumu bende aldın bir o kadarda bankalara borçlandırdı çoçuklarımın yüzüne bakarken utanç duyuyordum çok kötü bir alışkalnlık yaşamayan bilemez ben kayb ettiklerime deil çoçuklarımın rızkını oralarda bitirdiğim için çok ama çok üzülüyorum ama çoçuklarıma ve eşime söz verdim irademe sahip çıktım ve artık oynamıyorum ALLAHIN izniyle bırakacam para tekrar kazanılır insan yeterki ailesini kayb etmesin kumar oynayan arkadaşlar varsa hemen töwbe edin ve bırakın çok mutlu olursunuz YANLIZ ADAM.

 10. Misafir
  babam kumar oynuyor yardim edin ayiralim su lanet seyden....

 11. Misafir
  Benim kocamda kumar oynuyor.
  On sene önce Görücü usülü evlendik akrabam olur kendisi. Evlenerek almanyaya geldi is bulamadi o yuzden bunalima girdi kotu arkadaslar edindi ve sonuc otomat oynamaya basladi. Is buldu her ay 3000 euro geliri var ve 2000 eurosunu otomata yatiriyor. Bir cocugumuz var. Bosanamiyorum akrabam oldugu icin dedem izin vermiyor tehdit ediyor. Bu yuzden genc yasta tansiyon ve seker hastasi oldum, ardindan kronik bobrek yetmezligi teshisi koydular, simdi ise depresyon hastasiyim, bu durum beni git gide yiyip bitiriyor, ne yapacagimi bilmiyorum varimizi yogumuzu kumara harciyor, annem ve babam beni red ettiler bu yüzden, bosanmami istiyorlar dedem istemiyor adimiza leke surulur diye. Ne yapacagimi sasirdim Allahim esimi islah etsin. 27 yasindayim bu dert beni öldürüyor tükeniyorum..

 12. halilcan
  Devamlı Üye

  Reklam


  işiniz zor, ne desek vebal altına girebiliriz. anneniz babanız sizi sonuna kadar destekliyorsa onlara daha yakın dursanız daha iyi gibi.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
kumardan kurtulmak için dua,  kumardan kurtulma duası,  kumar oynayan icin dua,  kumar oynayanlar için dua,  kumar oynayan kocaya nasıl davranmalı,  kocası kumar oynayan kadın ne yapmalı,  kumar oynamamak icin dua