+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Öğrendiğim kadarıyla evde köpek beslemek kişinin sevaplarının eksilmesine neden oluyomuş Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. miyal
  Üye
  Reklam

  Öğrendiğim kadarıyla evde köpek beslemek kişinin sevaplarının eksilmesine neden oluyomuş

  Reklam

  Öğrendiğim kadarıyla evde köpek beslemek kişinin sevaplarının eksilmesine neden oluyomuş Mumsema öğrendiğim kadarıyla evde köpek beslemek kişinin sevaplarının eksilmesine neden oluyomuş.ama benim 2 aylık bir köpeğim var kızım onunla oynuyor ve vakit geçiriyorruz onuunla

  aldığımızda onu ölüme terkediyorlardı barınağa koyacaklarmış ve orada da köpeklere bakılmayıp ölüme bırakılıyormuş şu an balkonda besliyorum.

  kafamı kurcalayan şey ashab-ı kehfteki Allah dostlarının yanın da köpek de vamış beraber uyuyp beraber uyanmışlar diye biliyorum.. (Rabbim daha iyi bilir.tabi)

 2. kibrit
  Devamlı Üye

  Cevap: köpek beslemek


  Reklam


  Köpek giren eve melek girmez kardeşim. Köpekten faydalanacaksan köpeği besle, o da evin içinde değil, kulübe yap orada besle.

  Mesela: Av köpeği, bekçi köpeği vs. Diğer türlüsü doğru değil.

 3. miyal
  Üye
  Allah azı olsun kardeşim köpeği göndermek en makbulü o zaman.

 4. kibrit
  Devamlı Üye
  İyi bir barınak bulun. Oraya yerleştirin. Allah hepimizden razı olsun.

 5. @mir
  âb ü kil
  ashabı kehfin köpeği mağaranın içinde değil ağzında uyuyormuş

  18-Kehf-18-Uykuda oldukları hâlde, sen onları uyanık sanırsın. Biz onları sağa sola çeviriyorduk. Köpekleri de mağaranın girişinde iki kolunu uzatmış (yatmakta idi.) Onları görseydin, mutlaka onlardan yüz çevirip kaçardın ve gördüklerin yüzünden için korku ile dolardı.

  Resulullah'ın sünnetleri ile Kur'an arasında asla bir çelişki yoktur
  Elhamdulillah

+ Yorum Gönder