+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Çok karışık düşünceler yaşıyorum lutfen yardım edın gunahımı nasıl yok ederım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kapsül
  Emekli
  Reklam

  Çok karışık düşünceler yaşıyorum lutfen yardım edın gunahımı nasıl yok ederım

  Reklam

  Çok karışık düşünceler yaşıyorum lutfen yardım edın gunahımı nasıl yok ederım Mumsema Arkadaşlar ben zamanında nişanlımla cinsel ilişkiye girdim we bu cinsel ilişki sırasında İsa peygamberle ilgili aklıma çok kötü düşünceler geldi sanki karşımda yatan kız değilde oymuş gibi düşünceler görüntüler oluştu kafamda we çok büyük üzüntü duydum dinimizde her peygambere saygı sewgı wardır o yuzden yerın dıbıne batıcak kadar cok uzuldum We içimden bu aklıma gelen kötü şeylerin günahını sildirmek için bir kez daha bu sefer aklımdan kötü bişey geçmicek şekilde cinsel ilişkiye girersem bu durumum günahım silinicek Allah affedicek İsa peygambere olan bu hakaret affolucak eğer tekrar yapmazsam belalar beni bulucak gibi düşünceler geçio kafamdan lütfen yardım edin tövbe ediyorum kabul olmadı diye düşünüyorum tekrar cinsel ilişkiye mi girmem lazım günahımın silinmesi için lutfen yardım edın cok zor durumdayım

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: Çok karışık düşünceler yaşıyorum lutfen yardım edın gunahımı nasıl yok ederım


  Reklam


  Tekrar ilişkiye girersen tekrar zina edersin sakın aklından geçirme.

  “De ki: Ey nefislerinde israfa giren (haddi aşarak günah işlemekle nefislerine zulmeden) kullarım. Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyiniz. Muhakkak ki, Allah bütün günahları bağışlar. O Ğafur ve Rahîm’dir. (Zümer Sûresi, 39/53)

  Tevbe edip, namaza 4 elle sarılıp ümit etmekten başka çaremiz yok. O öyle Allah ki, kıyamet gününde merhameti mü'minlerin üzerine inerken, şeytan bile bu manzara karşısında ümitlenip " acaba beni de affeder mi ?" diyecek. İnşaAllah bizler, aceleci, hırsılı, nefsine düşkün, nankör, bedbaht insanlar da affolunuruz. Zira Allah yarattığını tanımaz mı ? Bizim zaaflarımızı bizden iyi bildiği çin, şu saydığım özelliklerimizi bildiği için bizi affetmek için sayısız bahaneler üretmiş.

  Bir yalnış yaptık diye biz kötü kul olduk dersek ve Rahmet kapısını terkedersek halimiz ne olur ? Yalnış yapsak ve b yalnış yüzünden, içimizden yerin dibine girmek, başımızı duvara vura vura kırmayı istesek de Allah'ın rahmet kapısından ayrılırsak bize kim rahmet eder ? Günah işledik diye çeker gidersek bizi kim kurtarır.

  Sana da bana da tüm müslümanlara da düşen Rahmet kapısında kul olup hiç ayrılmamak. Ümitli ol, günahını düzeltebilecek tek Zat Allah (c.c.). KApısında sabırla bekle ve rahmet dile. Zira O, Rahmet dileilirken azap edici değilir.


  33 - Halbuki sen içlerinde iken Allah, onlara azab edecek değildi. İstiğfar ettikleri sürece de Allah onlara azab edecek değildir.
  (Enfal)

  Hem şu hadisi de hatırla.
  Allah Rasulu (sa.v.) ahirette bir adamın durumunu anlatır. Adamın küçük günahları önüne getirilir ve hesap sorulur. Adam tam" şimdi büyük günahlarım da gelecek, mahvolacağı" diye düşünürken Allah (c.c.) "Bu kulumun her bir günahının karşısına bir iyilik yazın" buyurur. Bu beklenmedik lütuf üzerine adam " benim büyük gnahlarım da vardı. Onları göremiyorum, keşke onlar da getirilse de karşılarına iyilikler yazılsa" der. Rasulullah (s.a.v.) adamın bu halini anlatırken o kadar güler ki arka dişleri bile görülür.

  Bize düşen bu hatayı tekrar yapmak değil, bu durumda şeytan bizi tekrar kandırmış olur. Bize düşen tam tersine yapmamak üzere tevbe etmek, ve hadislte geçen adam gibi merhamete ermek için o Sultan'ın (c.c.) kapısından ayrılmayıp, ayetteki gibi istiğfara tövbeye devam etmek.
  Ğafur rabbimiz bizleri affedecektir inşaAllah, o öyle merhametlidir.


 3. Kapsül
  Emekli
  Allah razı olsun guzel kardesım benım bu durumum baya sıkıntı werıyodu sagolasın guzel bılgıler ıcın

+ Yorum Gönder