+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesvese ile iman gidermi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qnqster
  Üye
  Reklam

  Vesvese ile iman gidermi

  Reklam

  Vesvese ile iman gidermi Mumsema s.a arkdaşlar hayırlı akşamlar bnim aklma öle kötü düşünceler gellior ki öle böle değil misal haşa haşa Pegamberle birer şizofrenilemiydi haş haşa yoksa kendi yaratığımız bişeyemi inanıyor gbisnden ateislerin düşünceleri galiba dni fazla arşatıryorum ondan bunlar gbi değişir türde bunlar imanımı zedlermi dinden cıkrarırmı ?

 2. Alenderon
  Üye

  Cevap: vesvese ile iman gidermi


  Reklam


  Aleyküm Selam
  Sevgili kardeşim İslam öncelikle ilim üzere bi din ve bir yaşam biçimidir.
  elbetteki en basit inanışlara bile araştırılarak inanılırki bu somut delilleri kuvvetli olmasına bağlıdır.Dinimiz İslamsa hem ilmi hemde delilleri açısından en kuvvetli ve tek hak dindir.
  Şüpelenmek istemiyosan araştır ,için rahatlar zaten sen arama niyetine girdikten sonra Allah subhanehu senden ilmini esirgemez. Şirk karşısına bişey koymadığın sürece şirk değildir. umarım aydınlatmışımdır .

 3. insanmahmudi
  Üye
  Bismillah

  Şeytanın vesvesesi hakka nispetle ezanın yanında duyulan merkep sesi gibidir. Bize düşen ezana icabet etmektir. Merkebin o anda seslenmesi ise bizimle alakasızdır.
  Vesveseye kulak asan şeytanla ortak olur ona uymayan ise şeytanı bu işte yalnız bırakmıştır.

  Şüphe hakka benzediği için bu ismi almıştır. Hakkı şüpheden ayırt etmek için Hakk ile daha fazla aşina olmak lazım. Her hak da illa Allah’ındır. Allah’ı tanıyan hakkı tanımıştır. Allahın zikrinden uzak okumak da sapmanın önüne geçmez. Nice hak ehli vardır da hakkı harfiyen tanır da belki tahsili olmadığından anlatamaz ama hak en güzel suretiyle kalbine nakşedilmiştir.

  Hak ile batılın arasını açan Furkan-ı Azim Kuran’dır. Cemi Enbiya(as), Resulullah(saa) ve Ehlibeyti(as)’dir. Bunlar Faruk-u Hakikiler’dir. Onlara tabi olanlar ise şeytanın narı ile Hakk’ın nurunu tanırlar.

  Vesselam.

+ Yorum Gönder