+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hz Lut a.s Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. asker1
  Emekli
  Reklam

  Hz Lut a.s

  Reklam

  Hz Lut a.s Mumsema arkadaşlar hicr suresi 61-77 ayetler arasında hz lut un kavmi ile olan mücadelesi anlatılmaktadır..ancak dikkatimi çeken nokta 71 inci ayette lut un kavmine yapmak istiyorsanız işte kızlarım diyor... neden lut kendi kızlarını bu zalimlere sunuyor? bu şekilde bir iş zina olmazmı zina günah ise peygamber neden böyle birşey dedi?

 2. kibrit
  Devamlı Üye

  Cevap: hz lut as


  Reklam


  tövbe estağfirullah! Arkadaşım ne alakası var? Orada anlatılan bu pis livata fiilinden vazgeçirmek için, ben sizi kızlarımla nikahlayayım diyor. Yoksa alın kızlarımı zina edin demiyor!

 3. MuhammetTOLGA
  Üye
  Lut'un kavmi, koşarak onun yanına geldiler. Daha önce de o kötü işleri yapmaktaydılar. (Lut): "Ey kavmim! İşte şunlar kızlarımdır (onlarla evlenin); sizin için onlar daha temizdir. Allah'tan korkun ve misafirlerimin önünde beni rezil etmeyin! İçinizde aklı başında bir adam yok mu!" dedi.Hud 78

  (Lut İşte kızlarım! (Düşündüğünüzü) yapacaksanız (onlarla evlenin), dedi. hicr 71

  Peygamber azgın kavminin misafirlerlere fenalık yapmasından korktuğu için kızlarını sapkınlarla evlendirmeyi bile göze alıyor.

  (Melekler) dediler ki: Ey Lut! Biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana asla dokunamazlar. Sen gecenin bir kısmında ailenle (yola çıkıp) yürü. Karından başka sizden hiçbiri geride kalmasın. Çünkü onlara gelecek olan (azap) şüphesiz ona da isabet edecektir. Onlara vadolunan (helak) zamanı, sabah vaktidir. Sabah yakın değil mi? Hûd 81

  sonra lut kavmi helak oluyor. arını namusunu hiçe savmıyor evlenecekseniz diyor.


+ Yorum Gönder