+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti alırken aklımıza gelen küfür, kötü düşünceler vs. gusül abdestini bozar mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gali_orun
  Üye
  Reklam

  Gusül abdesti alırken aklımıza gelen küfür, kötü düşünceler vs. gusül abdestini bozar mı ?

  Reklam

  Gusül abdesti alırken aklımıza gelen küfür, kötü düşünceler vs. gusül abdestini bozar mı ? Mumsema merhabalar,çok kez yanılgıya düştüğüm bi konuyu sormak istiyorum güsul alırken akla gelen kötü şeyler ve küfür etmek güslü bozar mı?tekrar tekrar güsul abdesti almak gerekir mi?

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Cevap: güsul abdesti


  Reklam


  Hayır kardeşim akla gelen kötü düşünceler küfür vs. gusül abdestini bozmaz.

 3. gali_orun
  Üye
  Allah razı olsun bu kesindir değil mi?

  şunu da eklemek istiyorum güsul abdesti alırken küfür vs sorun oluşturmaz yani

 4. Hoca
  erimeye devam...
  Allah razı olsun bu kesindir değil mi?
  Kardeş bilgiler doğru ama bu kötü düşünceleri şeytandan Allaha sığınarak yok etmeye çalış.

 5. deist
  Emekli
  merhabalar,çok kez yanılgıya düştüğüm bi konuyu sormak istiyorum güsul alırken akla gelen kötü şeyler ve küfür etmek güslü bozar mı?tekrar tekrar güsul abdesti almak gerekir mi?
  Şimdi bak kardeşlik, önemli olan niyettir "niyet ettim gusül almaya diyeceksin" sonra ağzına ve burnuna 3 defa su ver ve bütün vücudunu yıkayacaksın gusül alırken böyle şehvetli şeyler falan düşünsende gusüle etkisi olmaz.ama sana tavsiye ederim bilimsel olarak kanıtlandı hafif nemli toprak ile gusül almandır hem sevabı arttır kardeşlik hemde ruhunu temizliyormuş ayrıca %100 gusül kabul oluyor yanma ihtimali bile yokmuş.

 6. EarthQuake®
  Yolcu
  "niyet ettim gusül almaya diyeceksin"
  Niyet, gusülde sünnet de olsa, yapılan her şeyde Allah'ın rızasını dilemek gerekir.

  "Niyet ettim Allah rızası için gusül abdesti almaya" doğru şeklidir. Ayrıca abdestinizi temiz olmak kaydıyla su ile alınız. Selametle.


 7. gali_orun
  Üye
  bilgiler için teşekkür ederim bi sorum daha olacak güsul abdesti alırken hamdolsun şükür gibi kelimeleri sesli olarak dile getirsek güsle herhangi zararı var mıdır?

 8. Mantı
  Üye
  Küfürlü düşünceler vesvesedir gusülünü bozmaz. bir kere gusül abdesti alman yeterlidir güzel kardeşim.  Allahü Teala tüm günahlarımızı affetsin inşallah.Allah birdir.Ondan başka kime sığınabiliriz kimden yardım isteyebilirki dönüş ancak onadır.Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve rasûlühû

 9. gali_orun
  Üye
  yani gusül sırasında güsle herhangi bir zararı ve manisi yoktur değil mi

 10. gali_orun
  Üye
  merhabalar bikaç sorum olacaktı.1-güsulde sıra önemli mi?,2-güsle girmeden lavobada ağzımıza ve burnumuza su çekip sonra banyoya girip sadece vücudumuzu yıkasak güsle mani olurmu?3-güsulde vücuda su dökülürken vücudun sabunlu olması güsle manimidir?

 11. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  TUVALETE GİRERKEN;

  Resûl-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) de tuvalete girerken duâ okumuş, habis varlıkların şerrinden Allah'a sığınmıştır. Efendimiz'in tuvalete girerken okuduğu duâ şöyledir.

  "Bismillâh. Allahümme innî eûzü bike mine'l-hubsi ve'l-habâis."

  "Bismillâh. Allah'ım, hususi ve umumi bütün kötülükleri bünyesinde toplayan habislerden sana sığınırım."

  TUVALETTEN ÇIKARKEN;

  Resûl-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) tuvaletten çıkarken şu duâyı okuyarak çıkardı:

  "Elhamdü lillâhillezî ezhebe anni'l-ezâ ve âfânî..."

  "Bana rahatsızlık veren şeyleri giderip, sıhhat ve afiyet hibe eden Allah'a hamd olsun."

  Efendimiz tuvalet çıkışında bazan da "Gufrâneke yâ Rab" der, böyle rahatlama nimetleri karşısında İlâhî lûtfa teşekkür ederdi.


  Banyo'ya Euzû Besmele ile gir ve "Allahümme ecirna minnenar ve edhilnel Cennete me al ebrar" söyle içinden kalben de gusle hazır ol dil ile de niyet et sonra acele etmeden guslü bir defa al ve çık.

  Bu duaların hangisi kolayına gelirse onu yap !

  Selametle

 12. gali_orun
  Üye

  Reklam


  yardımcı olabilecek kimse yok mu

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Gusül abdesti alırken akla gelen küfür,  gusül abdesti alırken küfür etmek,  gusül abdesti alırken içinden küfür etmek,  abdest alırken akla küfür gelmesi,  küfür abdesti bozar mı,  küfür etmek abdesti bozar mı,  akla gelen küfür