+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Din kardeşlerimden bu soruya bir cevap istiyorum :) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. garip_11
  Üye
  Reklam

  Cevap: Din kardeşlerimden bu soruya bir cevap istiyorum :)

  Reklam  Cevap: Din kardeşlerimden bu soruya bir cevap istiyorum :) ile alakalı yazı mumsema.com Cevap: Din kardeşlerimden bu soruya bir cevap istiyorum :)
  Selamun aleyküm kardeşlerim, konu ilgimi çekti ve konuyuyu ilk sayfadan beri okudum. Deist kardeşimizin aklına sorular takılıyor ve soruyor, o sorular aklını karıştırmış ve cevabını kendinde bulamamışki bu sitede paylaşmış.. Öncelikle şnu söylemeliyimki sert çıkışlar hiç bir zaman karşıdakini tatmin etmez, aksine ters teper.. Sen şöylesin, böylesin, zaten inanmıyosun, dinsizsin gibi sözlerden kaçınmalıyız...

  Arkadaşımızın dediği gibi bende Rabbimizi düşünmeye çalıştığımda "HAŞA" deyip kafamı dağıtmaya çalşıyorum.. Bunun sebebi şeytanın vesvesesidir, insanlara bu şekilde vesvese verip Allah'ı bize (Haşa) fani, cismani, aciz vs. bir varlık olarak düşündürüyor.

 2. berkehan
  Emekli

  Cevap: Din kardeşlerimden bu soruya bir cevap istiyorum :)


  Reklam


  Ah be kardeşim o kadar bilindik mevzularla karşımıza çıkıyorsun ki,bu söylediklerin yeni yetme ateistlerin sadece kendilerini aldatabildikleri,dinde açık bulduklarını zannetikleri tabiri caizse ilkokul birinci sınıf dersleridir.Sen gene takılma onlara çünkü gerçektende iddialarına zamanla kendileride inanmamaya başlıyorlar çok örneklerini gördüm.

  Bahsettiğin ayetlerin açıklaması Profesör Abdülaziz Bayındır Hoca yapmış buyur hemde Arap diline ve Kuran a en vakıf isimlerden bir hocamızdır.İslam hukuku profesörüdür. 3. garip_11
  Üye
  Deist i neden banladınız?? Deisti banlayan kişi Allah katında mesuldür, bence kafasındaki sorulara cevap arıyodu. Allah muhafaza şeytan size de vesvese verse, saçma sapan sorular sorsanız konuşmak yerine banlanmayı mı tercih edeceksiniz?? Nefsimiz her daim bizimle uğraşırken sizin Cennette garanti yeriniz mi varda (Haşa) bu kadar kendinizden emin davranıyosunuz.? Sorular veya yazdıkları bir takım kişilerin aklını karıştırabilir diye banlamışsınızdır diye düşünüyorum ama bence yine de banlanmaması gerekirdi.. Söyledikleri doğru ise 1 hafta öncesine kadar namazında biriymiş, İslam a dönebilirdi diye düşünüyorum..

  Avustralyalı Gencin Müslüman Oluş Hikayesi+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245