+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesveseden Kurtulmak İçin Namaz Kılmak Gerekir Mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Beyza34
  Devamlı Üye
  Reklam

  Vesveseden Kurtulmak İçin Namaz Kılmak Gerekir Mi

  Reklam

  Vesveseden Kurtulmak İçin Namaz Kılmak Gerekir Mi Mumsema benim kalbim ve aklım vesvese ile dolu son zamanlarda dedim ki kendi kendime eğer Rabbime yönelip namaz kılarsam Kur'an-i Kerim okursam imanımı yaparsam Rabbimi zikir edersem Rabbim beni kurtarır böyle düşünmem günah mı yani vesveseden namaz kılarsam kurtulurum demek günah mı

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: Vesveseden Kurtulmak İçin Namaz Kılmak Gerekir Mi


  Reklam


  neden olsun ?


  28 - Onlar, iman etmiş ve kalbleri Allah zikriyle yatışmış olanlardır. Evet, iyi bilin ki, kalbler Allah'ın zikri ile yatışır. (Rad Suresi)

  Günah değil tam tersine asıl yapmanız gerek bu zaten

 3. Beyza34
  Devamlı Üye
  Allah razı olsunn namaz kılıyorum zaten kıldıktan sonra 3sayfa kuran okuyorum yeter ki Rabbim beni sıkıntımdan vesveden kurtarsın gitsin içimdeki sıkıntıı

 4. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Sıkıntılı zamanalrda o sıkıntı hiç geçmeyecek gibi gelse de, Allah'ın yardımı geldiğinde o şeytanın hilesi dağılır gider.

  59 - (Resulüm!) de ki: "Hamd olsun Allah'a, selam olsun seçkin kıldığı kullarına. Allah mı hayırlı, yoksa O'na koştukları ortaklar mı?"
  60 - (Onlar mı hayırlı) yoksa, gökleri ve yeri yaratan, gökten size su indiren mi? Çünkü biz onunla, bir ağacını bile bitirmeye gücünüzün yetmediği güzel güzel bahçeler bitirmişizdir. Allah'la beraber başka bir ilâh mı var! Doğrusu onlar sapıklıkta devam eden bir güruhtur.
  61 - (Onlar mı hayırlı) yoksa, yeryüzünü oturmaya elverişli kılan, aralarında nehirler akıtan, onun için sabit dağlar yaratan, iki deniz arasına engel koyan mı? Allah'ın yanında başka bir ilâh mı var? Hayır onların çoğu (hakikatları) bilmiyorlar.
  62 - (Onlar mı hayırlı) yoksa, kendine yalvardığı zaman bunalmışa karşılık veren ve başındaki sıkıntıyı gideren, sizi yeryüzünün hakimleri yapan mı? Allah'ın yanında başka bir ilâh mı var? Ne kıt düşünüyorsunuz!
  63 - (Onlar mı hayırlı) yoksa, karanın ve denizin karanlıkları içinde size yolu bulduran, rahmetinin (yağmurun) önünde rüzgarları müjdeci olarak gönderen mi? Allah'ın yanında başka bir ilâh mı var? Allah onların koştukları ortaklardan çok yücedir, münezzehtir.
  64 - (Onlar mı hayırlı) yoksa, önce yaratan, sonra yaratmayı tekrar eden ve sizi hem gökten, hem yerden rızıklandıran mı? Allah ile beraber başka bir ilâh mı var? De ki: Eğer doğru söylüyorsanız, siz kesin delilinizi getirin haydi!
  65 - De ki: Göklerde ve yerde Allah'tan başka kimse gaybı bilmez. Ne zaman diriltileceklerini de bilmezler.

+ Yorum Gönder