+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu hadiste geçen deve hörgücü ne anlama gelmektedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Neşem
  Üye
  Reklam

  Bu hadiste geçen deve hörgücü ne anlama gelmektedir?

  Reklam

  Bu hadiste geçen deve hörgücü ne anlama gelmektedir? Mumsema “Ümmetimin son dönemlerinde bir takım adamlar olacaktır. Erkekler gibi eğerlerin (bineklerin) üzerine binip cami kapılarına ineceklerdir. Hanımları ise giyinik uryandır, (giyinik çıplaktır), başları üzerinde arık deve hörgücü gibisi vardır. Onalara lanet edin. Zira onlar lanet olunmuşlardır”.
  (Ahmet b.Hambel – müsned nr.6786, Ibn-i Hibban sahih nr:5655-7347)


 2. kibrit
  Devamlı Üye

  Cevap: bu ayette geçen deve hörgücü ne anlama gelmektyiedir?


  Reklam


  google a girin görseller bölümüne deve hörgücü saç yazın orada örnekleri var. Baya meşhur iki hanımında resimleri var.

  İkincisi bu bir hadis-i şeriftir ayet değil.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  kardeşim önce şunu belirtim bu ayet değildir.hadistir.deve hörgücüne gelince hani etrafta artık çokça gördüğümüz baş bağlama şekli varya.topuz yapıp başörtenler.genellikle genç kapalı kardeşlerimizin ekserisi bu şekilde bağlıyor zaten.ama allahın bayanlara tesettür emri böyle yapılınca tam yerine gelmiyor.birde etrafta çokça görmeye başladım artık kadın başı kapalı altta dar bir kot altta topuklu ayakkabı.başörtmenin esprisi nedir.güzelliğini gizleyip dikkat çekmemek değilmidir.ama çoğu kapalı kadın açık bayanlardan daha çok dikkat çekiyor.böyle yaptıklarında

  "Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak,
  bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır Onlar cennete giremez, cennetin kokusunu bile alamazlar"
  (Ebu Davud Libas 125, Cennet 52
  bu hadis tam yukarıda bahsettiğim kadınlara uyuyor.cennetin kokusu kaç yüz senelik mesafeden alınırken bu tarz giyinenler cennetin kokusunu bile alamıyorlar.bu çok büyük tehtittir.kadın kardeşlerimizin bu konuda duyarlı olmalarını istiyorum

 4. simav
  Üye
  Arkadaşlar her zaman derim yine diyorum Öncelikle insanın içi kapalı olacak. Zorla kapatılan bir kız bu şekilde kapansa kıyafet giyse laf söyleyemem ben fakat çok hassas bir konu bu insanların güzel bir şekilde kapanmalı ve vucut hatları piyasada olmamalıdır. Fakat günümüzde malesef baş örtüsünü takıp bacak dekolteleri verenler sonra üst kısım ortada olan insanlar çoğaldı. Ama şu bir gerçek çok güzel kapalı olan insanlarda var onları tebrik ederim. Kapanan bayan kardeşlerime tek uyarım çok dikkat etmelisiniz.

 5. Neşem
  Üye
  Teşekkür ederim arkadşlar Allah cc razı olsunn . ( özr dilerim evet hadisi şerif )

 6. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  “Ümmetimin son dönemlerinde bir takım adamlar olacaktır. Erkekler gibi eğerlerin (bineklerin) üzerine binip cami kapılarına ineceklerdir. Hanımları ise giyinik uryandır, (giyinik çıplaktır), başları üzerinde arık deve hörgücü gibisi vardır. Onalara lanet edin. Zira onlar lanet olunmuşlardır”. (Ahmet b.Hambel – müsned nr.6786, Ibn-i Hibban sahih nr:5655-7347)
  Bu hadiste geçen "deve hörgücü" açık veya kapalı farkemez saçlarını topuz şeklinde başının tepesine dikenlerin lanetlendiğini bildiriyor bizlere. Topuz kapalı olsa dahi lanetlidir.

 7. Neşem
  Üye
  peki çok tepeden toplamamk suretitle at kuyruğu şeklinde olan ?

+ Yorum Gönder
deve hörgücü ayeti,  başını deve hörgücü gibi bağlamak,  başı deve hörgücü gibi bağlamak,  deve hörgücü ayet,  kapalı açıklar hadis,  deve hörgücü hadis,  deve hörgücü