+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Televizyon İzlemek Haram mıdır? televizyon izlemeyi kökten kesmek bir çözüm müdür? Televizyon izlemenin Kuran'da yeri ne Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qwqqwqwqqw
  Üye
  Reklam

  Televizyon İzlemek Haram mıdır? televizyon izlemeyi kökten kesmek bir çözüm müdür? Televizyon izlemenin Kuran'da yeri ne

  Reklam

  Televizyon İzlemek Haram mıdır? televizyon izlemeyi kökten kesmek bir çözüm müdür? Televizyon izlemenin Kuran'da yeri ne Mumsema Selamün aleyküm değerli forumdaşlarım.
  Bize geçen hocamız söylemişti, televizyon izlemek direk olmasa da bünyemize zarar veriyormuş. Hem fiziksel hem akli olarak.
  Bazen çok açık saçık sahneler, yetişkinler için görüntüler görebiliyoruz. Biz istemesek de çoğu kanalda bu tarz yayınları görmekteyiz maalesef...,
  Sorum ise, bunlardan korka korka televizyon izlemek yerine, televizyon izlemeyi kökten kesmek bir çözüm müdür? Televizyon izlemenin Kuran'da yeri var mıdır? Varsa nedir?
  İyi forumlar değerli kardeşlerim.

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Televizyon İzlemek Haram mıdır? televizyon izlemeyi kökten kesmek bir çözüm müdür? Televizyon izlemenin Kuran'da


  Reklam


  Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Ashabıyla birlikteyken, bir köpek leşine denk gelirler ve Alemlere Rahmet Peygamber Efendimiz (S.A.V.) O leşe bakarak ne güzel der. Ashab şaşkındır. Leşe bakarlar ve ondaki güzelliği görmeye çalışırlar ama nafile, Yanlarında sorularına cevap alabilecekleri FAHRİ KAİNAT (S.A.V.) vardır. O'na sorarlar.

  DİŞLERİ der.... DİŞLERİ'de NE KADAR GÜZEL.....

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Eğer televizyondan kesip bilgisayara aktaracaksan pek fark olmaz diye düşünüyorum :D

  Ama eğer televizyondan kestiğin zamanlarda yararlı işler yapacaksan kes tabi sadece haberleri ve sporu takip etmeli televizyondan vesselam.

 4. kibrit
  Devamlı Üye
  Hiç bir dizi izlenmemeli! Abuk sabuk evlilik programları veya yarışma programları izlenmemeli. Çocuklara izlettirilen çizgi filmler subliminal mesajdan geçilmiyor. Hani küçükken nenem şeytan dolabı derdi bende ona gülerdim. Şimdi gerçekten görüyorum ki şeytanın sadece dolabı değil kitlelerin aklını yıkadığı bir silah.

 5. @mir
  âb ü kil
  dizilerin fragmanları bile saçmalık
  tamamını izleyenler nasıl izliyor bilemiyorum

 6. muvahhidim
  herşey O'nun için..!
  Kardeş;
  Kişinin kendisine fayda sağlamayacak şeyleri terk etmesi, islâmının güzelliğindendir..

  O'nunla kal..
  celle celeluh..


 7. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  sübliminalden geçilmiyor dediğin çizgi filmler cnbc-e , cartoon network gibi yabancı uyruklu çizgi film kanallarında var.

  Şahsen ben kardeşime Calliou ve Pepee gibi masum çizgi filmleri gönül rahatlığıyla izletmekteyim.

 8. kibrit
  Devamlı Üye
  Zamanında atv de kanal d de de vardı. Biz onlarla büyüdük. Asıl işin garip tarafı o yaşlarda çocuklar hafız olabilecek kabiliyette iken zekalarına sekte vurularak büyütülüyor televizyon tarafından.

+ Yorum Gönder