+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 3457 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Karma okul sapıklığı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kibrit
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Karma okul sapıklığı

  Reklam  Cevap: Karma okul sapıklığı ile ilgili yazı Yudumla.com
  Fikrinden dönmesi gereken ben değilim zaten! Çoğunluk haklı olsa İslam ahlakı yer yüzüne hakim olurdu. Ama yeryüzüne zulüm, adaletsizlik, fuhuş, içki, faiz, kumar vs. hakim. E demek ki çoğunluk bozuk.

 2. تقاضا
  öğrenmeye devam..

  Cevap: Karma okul sapıklığı


  Reklam


  Tamam bu dediklerine bu saydığın kötülüklerin olmamasını bizde istiyoruz ama bunların olmaması için bayanların cahil mi kalması gerekiyor ?

 3. kibrit
  Devamlı Üye
  Hala yıkanmış beyinlerin aynı tekrarlarını duyuyorum. Daha nasıl açık konuşabilirim nasıl bunu size anlatabilirim bilmiyorum...

  Kardeşim kitap yüklü eşekler sözünü duymuşsundur. Cahillik, sence masonların özenle hazırladığı ezberi müfredatın 16 sene boyunca görülmesi sonucu kaybolan bir şey mi? Alimlik ancak materyalist ilimlerin öğrenilmesi ile mi mümkündür? Kadınların müspet ilimleri öğrenmesi farz mıdır? Peki okula gitmeden bunu öğrenemezler mi? Okula gitmesi yerine bir hanım kız din ilmini öğrense, anneliği öğrense, kocasına eş olmayı öğrense... sence bu ilim değil midir? Kadın için en mükemmel ilim budur! Üniversite mezunu kişilerin çoğu alim mi yoksa zır cahil mi? Okumuş ama adam olamamış milyonlar var bugün bu ülkede. İşsizlik sorunu ortada iken, hayasızlık ve fuhuş ve zina besbelli iken, şeytan aferin diye kafamızı sıvazlarken daha ne zaman uyanacaksınız ve sistemin size dayattıklarına karşı Allah'ın size söylediklerini yapacaksınız. Hadi yapamıyorsunuz bari yanlış olduğunu kabul edin!

 4. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Ne yapamıyoruz arkadaşım ? Neyi kabul edelim ?

  Eğitim sistemi süper mi diyorum ben sana eğer sen okula gitmeden ilim tahsis edebilecekleri yollar biliyorsan önümüze sun , sadece bağırmakla bu iş çözülmez.

 5. kibrit
  Devamlı Üye
  Öncelikle, Allah'tan korkan ilim sahibi saliha kadınlar lazım.

  Bize mühendis kadın değil, bize çalışan kadın değil, bize ANNE lazım.

  Anne çocuğunu yetiştiremeyecek ise... ne işe yarayacak?

  Şu an da insanların evlerinde dünyanın her bilgisine erişebilecekleri her istediklerine bir tık ile sahip olabilecekleri tarihte daha önce görülmemiş bir hazine var. İnternet'ten bahsediyorum tabi ki. 6-7 sene de öğrenemediğim ingilizce' yi internet sayesinde 1,5 senede öğrendim. Al işte yolun kralı!

  Allah'ım bize inancımızı tam yaşayabileceğimiz, yecüc ve mecüc düzeninden kurtulduğumuz zamanları görmeyi nasip etsin. İnşallah insanlar bazı şeylerin farkına varırlar.

 6. egitim44
  Devamlı Üye
  Kardeşim ben de ilkçğretimde Türkçe öğretmeniyim ama seni olayı o kadar dehşet ve provakatörce ele almışsın ki bir an düşünüm acaba bu anlattığı okullar Türkiyede mi diye...Evet maalesef karşılaşıyoruz yer yer sapknlık ve taşkınlıklara ama Allah'ın izniyle halledilmeyecek sorun yoktur...

 7. EarthQuake®
  Yolcu
  İlk mesajlarda belirttiğim gibi, kibrit kardeşimizin tespitleri doğru, ancak üslubu uygun değil. Birilerini suçlar vaziyette çıkışmak, mantıklı çözümler üretilmesini engeller, iletişim kopukluğuna yol açar. Ben de Türkçe öğretmeniyim. Maalesef okullarda, özellikle lise ve dengi kurumlarda belirtilen hususlar gün geçtikçe artıyor. Çözüm kızları okula göndermemek midir yoksa onları önce dinimiz konusunda bilinçlendirmek midir sizce? Neslimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yolları nelerdir? Bu hususlar üzerine konuşmakta fayda görüyorum. Selametle.

 8. Ercan
  Devamlı Üye
  SORU: Kızım var okula başlama yaşında. Okula gönderme konusunda düşünüyorum ne yapmalıyım diye. Şuan ki ortam gerçekten çok kötü en dindar aileler bile zor durumda kalıyor baş edemiyorlar okulda ki ahlaksızlıkla bu da beni üzüyor.okula göndermelimiyiz? Onun yerine hafızlık yapabilecekleri bir ortam mı sağlayalım kızlarımıza?
  CEVAP: Okula göndermemeniz bir çare değil; o da başka sorunlar üretecek. Cepheden kaçamazsınız. Bu bir cihaddır. Bizim asrımızın imtihanı budur. Okul seçin. Okula salmayın, gönderin. her dönüşünde dezenfekte edin, kötülük ortamına karşı iyilik evi olun. bir tür şeytanı öldürmeyi isteyerek imtihandan kurtulmaya benziyor düşünceniz. Kesinlikle yılmayacaksınız; ashabı kiram, şirk bataklığından kendilerini kurtardılar. Biz de bizim dönemimizin bataklıklarından kurtularak ecir kazanacağız. Müslümanlar olarak henüz okulun alternatifini oluşturabilmiş değiliz. Allah yardımcımız olsun. Dua edelim, çalışalım. En azından evlerimizi bataklık haline gelmekten koruyalım ki melekler bizde bir samimiyet görsünler.

  Nurettin Yıldız


 9. simav
  Üye
  benim şahsi görüşüm şu evet ortam kötü fakat yetiştirmekte önemlidir. Ben çok kız arkadaşımı bilirim okuldan evine evinden okula gider. Hepsinin ailesi güzel yetiştirmiş ama insanın içinde de olmalıdır. Ben şuna karşıyım okula göndermesek insanın içinde varsa yine yapar. Kötülerde var malesef bunlar konusunda bazısı aileden baskı gördüğü için bazısı biraz uçkur düşüncesinden bazılarıda hayata bir dahamı geleceğiz len diyerek yaşayanlardır. Allah bizi ve tüm müslümanları kötülüklerden günahlardan uzak etsin.

 10. ser-a
  Üye
  Esselamü Aleyküm,
  İlim öğrenmek her erkek ve kadına farzdır,ama bu ilim ilk önce dinini ve ahiretini kurtaracak bilgiler,ondan sonra dünyasını kurtaracak bilgiler olmalıdır.Malesef günümüzde en dindar bir aile bile,ülkemizde kendilerinin daha iyi müslüman olduklarını iddia ederek,laiklik adı altında ahlaki değerleri çökerten ve belirli ideolojilere göre en iyi eğitim sistemi olarak zorunlu olarak topluma dayattıkları bu sisteme dirençsiz kalmaktadırlar.Kendi gözümüz gibi baktığımız çocuğumuza bizim öğretemediğimiz yada öğrenmesine imkan sağlayamadığımız dini bilgiler yerine,5+3+4=12 yıl aynı ideoloji dayatması ile 19 yaşına kadar bu müfredata göre beyinler yıkanmaktadır.Bu yaştan sonra artık çocuk için ailenin anlamı,sadece para mal isteğini karşılayan banka,barınma ihtiyacı için kullanılan bir otel olmaktadır.

  Bu nedenle çocuklarımızı özellikle anneler bu kirli ortamın zararlarından korumak için elinden geleni yapmalıdırlar.Yaparken de,gerektiğinde dini konularda dışardan yardım almalıdırlar.
  Kuran-ı Kerimde Tahrim Süresi 6.Ayetinde" Ey inananlar! Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu cehennem ateşinden koruyun; onun yakıtı, insanlar ve taşlardır; görevlileri, Allah'ın kendilerine verdiği emirlere baş kaldırmayan, kendilerine buyrulanları yerine getiren pek haşin meleklerdir"
  İkinci olarak,kendimizi bu çocuklarımızı bu ateşten korumak için,okul aile birliklerinden başlayarak öğretmenlerle birlikte hareket ederek,bir güç birliği oluşturmak ve rahatsızlığın küçük bir topluluğa ait olmadığını gerekli yerlerde ve merciilerde anlatmalıyız.

  Allaha Emanet olun.

 11. kibrit
  Devamlı Üye
  "Zinaya yaklaşmayın"

  İçinde olmayan onlarcasının dahi içine sokulduğunu gördüm. Bir kız düşünün edepli namuslu utangaç ve haya sahibi. Erkek ortamında başını kaldırmayan cinsten. Karma eğitim ile önce göz göze gelmeler sonra konuşmalar sonra uzun muhabbetler... Ne haya kaldı ne utangaçlık.

  Açın okuyun fetva sitelerini, onlarca dindar kız nasıl bir bir namuslarını kaybetmiş üniversite mekanlarında... kimisi pişman olmuş, kimisi kapılıp gitmiş.

  Allah'tan güya korkan, paraya boğulmuş müslüman geçinen cemaatler; Açsanıza kız okulu, erkek okulu. Elin memleketine "Türk" okulu açmaktansa vatanında "İslami" okul aç! Bu bir çözüm olabilir. Tam katılmamakla beraber faydası olacaktır.

  Nurettin Yıldızın cevabına da katılmıyorum, cepheden kaçmakla ne alaka? Sonunda gazi veya şehit olacağın bir yer değil ki, olsa olsa niyazi olursun.

  Velhasılı kelam, Herkes iradesinde hürdür, düşüncesinde hürdür. İslama göre bu doğrudur diyen beri gelsin. Bu sistem bir bataklık gibidir; Önce karma okula yollarsın, sonra haya namus kaybolur, sonra işsizlik sorunu baş gösterir, sonra evlilik gecikir ve fuhuş artar, birey kaybolur sonra aile temeli kaybolur, ve sonra toplum kaybolur! Harika bir sistem.

  Başlarken yazdığım gibi: Asıl sorun başörtülü okula göndermek değil Sanırım bu tartışmayı okuyan bir çok kişinin bilincinde veya bilinçaltında yeni bir perspektif açılmıştır.

  Sizi kırdıysam veya üslubumdan ötürü yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Hakkınızı helal ediniz.

 12. تقاضا
  öğrenmeye devam..

  Reklam


  Açsanıza kız okulu, erkek okulu
  Zaten var tabi senin gibi 'ileri görüşlüler' (!) bunu göremiyor.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 3457 ... SonuncuSonuncu
karma eğitim caiz mi